Kolejny medal wyłowiony z wody. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wicemistrzyniami olimpijskimi w żeglarskiej klasie 470

Siódmy medal, trzeci srebrny zdobyły dla Polski rywalizujące w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w wyścigu medalowym zajęły czwarte miejsce i doścignęły Francuzki, które dopłynęły do mety jako szóste. Przy równej liczbie punktów o wyższym miejscu polskiej zdecydowała wyższa pozycja w wyścigu medalowym.

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKS Wiking Toruń) zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w żeglarskiej klasie 470. Zwyciężyły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, a trzecie miejsce zajęły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Skrzypulec i Ogar rywalizowały ze sobą podczas igrzysk w Rio. Załogantką Skrzypulec była pochodząca z Pomorza Irmina Mrózek-Gliszczyńska. Ta druga reprezentowała wówczas Austrię tworząc załogę z Larą Vadlau.

Na kolejnych igrzyskach w klasie 470 będą się ścigać załogi mieszane.