Młodzieżówka z występami Biegańskiego i Kałuzińskiego. Kadra pokonuje wysoko Norwegię

To był dobry czas dla pomocników Lechii w młodzieżowej reprezentacji Polski. Kadra Miłosza Stępińskiego nie dała żadnych szans Norwegii, wygrywając 5:1 w Elite League. Pierwszoplanowe role odegrali Jakub Kałuziński i Jan Biegański. Obaj Lechiści nie znajdują ostatnio miejsca w pierwszym składzie w lidze, dlatego bardzo cenne są ich aktywności reprezentacyjne. W meczu tzw. Elite League kadra do lat 20 wysoko wygrała z Norwegią 5:1, po bardzo dobrym występie strzelcy dwóch goli – Dominika Piły. Pozostałe trafienia dołożyli Arkadiusz Pyrka,

Lechiści tym razem nie trafiali do sieci, ale byli ważnymi ogniwami zespołu. Kałuziński rozegrał całe spotkanie, a Jan Biegański zszedł w 60 minucie, przy czym na krótszy wymiar występu z pewnością wpłynęła otrzymana wcześniej żółta kartka.

NIE TYLKO POLACY

W przerwie reprezentacyjnej na zgrupowanie rodzimej kadry wyjechał także Dusan Kuciak. Bramkarz z ławki rezerwowych oglądał przegrany mecz z Rosją 0:1 w eliminacjach do MŚ w Katarze. Od pierwszej minuty grał za to były Lechista Lukas Haraslin, zszedł 10 minut przed końcem.