– Już po raz szósty aktywiści ruchu LGBT poprzez „Tęczowy Piątek” usiłują na jeden dzień przemycić w szkołach treści ideologiczne sprzeczne z polskim modelem wychowawczym. Rodzice mogą użyć materiałów przygotowanych przez Ordo Iuris, by zablokować takie próby – mówi apl. adw. Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris.
Organizujące „Tęczowy Piątek” stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii utrzymuje, że prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań rzekomo miałoby nie obowiązywać w przestrzeni szkolnej. Jak podkreślają przedstawiciele Ordo Iuris, treści przekazywane uczniom podczas tego typu zajęć są sprzeczne z podstawą programową. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, szkoła powinna bowiem „wspierać wychowawczą rolę rodziny”, „promować integralne ujęcie ludzkiej seksualności” oraz „kształtować postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne”.
„PRZEKŁAMANIA I MANIPULACJE”
– Inicjatorzy akcji dopuszczają się licznych przekłamań i manipulacji. Sugerują m.in., że „jedna na dziesięć osób” miałaby posiadać skłonności homoseksualne. Prezentują również w pozytywnym świetle zachowania szkodliwe dla zdrowia i wysoce ryzykowne dla osób, które je praktykują. W ich opinii, miłość rodziców do dziecka miałaby oznaczać pełną akceptację podejmowanych przez nie praktyk seksualnych niezależnie od ich aspektu moralnego, ale też stopnia dojrzałości dziecka – dodaje Nikodem Bernaciak.
PORADNIK DLA RODZICÓW I INFOLINIA
W związku z akcją zaplanowaną w szkołach Instytut Ordo Iuris opublikował materiały mające pomóc rodzicom w uchronieniu ich dzieci przed tego typu treściami. Eksperci przygotowali vademecum analizujące założenia „Tęczowego Piątku” oraz poradnik „Jak ustrzec dziecko przed Tęczowym Piątkiem”, a także wzór oświadczenia wychowawczego, które można składać w szkole.
Materiały (poradnik, analizę i wzór oświadczenia rodzicielskiego) można pobrać, klikając na linki poniżej:
>>> POBIERZ WZÓR OŚWIADCZENIA RODZICIELSKIEGO<<<
Instytut prowadzi też infolinię prawną, w ramach której rodzice mogą otrzymać odpowiednią pomoc i uzyskać informacje o przysługujących im prawach. Pod numer 531 738 774 można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.
opr. raf