Akhmat groźny, ale nie dla Lechii. Biało-zieloni wygrywają w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji

Za Lechią ostatni mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Biało-zieloni wywalczyli drugie zwycięstwo, tym razem pokonując 2:1 rosyjski Akhmat Grozny. Bramki dla gdańskiego zespołu zdobyli Flavio Paixao oraz Marco Terrazzino. Lechia ponownie zagrała sparing w formacie czterech kwart po 30 minut. Dzięki temu Tomasz Kaczmarek miał okazję przetestować dwa składy, które rozegrały po dwie kwarty. Lepiej poradził sobie zespół, który wszedł na drugą część spotkania, bo to właśnie wtedy biało-zielonym udało się odrobić straty i zdobyć dwa gole.

Akhmat zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli rosyjskiej ekstraklasy, jednak do miejsca premiowanego kwalifikacjami do europejskich pucharów brakuje im jedynie trzech punktów.

STRACONY GOL I POWRÓT W DRUGIEJ CZĘŚCI MECZU

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu mieliśmy okazję zobaczyć dopiero w 54. minucie, czyli przed zakończeniem drugiej kwarty. Był to jednak gol dla rosyjskiej drużyny, a do bramki Dusana Kuciaka trafił 22-letni Daniil Utkin.

Na trzecią kwartę Tomasz Kaczmarek wpuścił inną jedenastkę,a w niej znalazł się również Bassekou Diabate, który w ostatnim sparingu musiał opuścić boisko ze względu na uraz. Na szczęście kontuzja Malijczyka nie okazała się na tyle poważna, aby nie mógł wystąpić w kolejnym meczu.

W 75. minucie Lechii udało się doprowadzić do wyniku remisowego, a do bramki rywali trafił Flavio Paixao. Strzelony gol wyraźnie zmotywował drużynę Tomasza Kaczmarka do ataku, co poskutkowało zwycięskim trafieniem w 102. minucie. Autorem bramki był Marco Terrazzino.

Dla Lechii był to ostatni mecz podczas zgrupowania w Turcji. Planowo biało-zieloni mieli zagrać jeszcze w niedzielę, 23 stycznia, z liderem gruzińskiej ekstraklasy – Dinamo Batumi, mecz jednak został ostatecznie odwołany.

Lechia Gdańsk – Akhmat Grozny 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Bramki: Paixao 75′, Terrazzino 102′ – Utkin 55′

Lechia Gdańsk: Kuciak (61′ Mikułko, 91′ Buchalik) – Stec (31′ Koperski, 106′ Makowski), Tobers (91′ Brylowski), Maloca (45′ Kryeziu), Conrado (45′ Pietrzak, 106′ Zagraba) – Kubicki (61′ Biegański) – Ceesay (61′ Sezonienko), Gajos (61′ Terrazzino), Kałuziński (61′ Neugebauer), Durmus (61′ Diabate, 106′ Okoniewski) – Zwoliński (61′ Paixao)