Koszmarna kwarta zdecydowała o porażce. Koszykarki VBW Arki przegrały dziesiąty mecz w Eurolidze

Gdyńskie zawodniczki trzy dni po przegranej z Basket Landes wyruszyły do Włoch po drugie w sezonie zwycięstwo nad Familią. Początek spotkania dawał nadzieję na wyrównany mecz. Szanse na zwycięstwo mistrzynie Polski pogrzebały w drugiej kwarcie, przegranej różnicą 18 punktów. Cały mecz zakończył się porażką 61:75.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco. Jelena Skerović dobrze rotowała zawodniczkami. Na boisku swoje „pięć minut” dostały między innymi Kamila Borkowska i Magdalena Szymkiewicz. Gdynianki postawiły na rzuty zza łuku, które były bardzo efektywne. Pod tablicami widoczna była również poprawa w zbiórkach. Pierwsza kwarta na remis.

Druga rozpoczęła się niewinne. Koszykarki Skerović po paru minutach straciły płynność w ataku, a rozpędzone gospodynie wykorzystały moment. W kilkadziesiąt sekund doprowadziły do dziesięciopunktowej przewagi. Niezła dyspozycja Morgan Bertsch i Marissy Kastanek nie wystarczyła, by dotrzymać kroku rywalkom. Po pierwszej połowie losy spotkania zdawały się być przesądzone – gdynianki schodziły do szatni przegrywając 27:45.

NIEŹLE NA FINISZU

Przyjezdne starały się odrabiać straty, jednak Familia Beretta Schio utrzymywała prawie dwudziestopunktowe prowadzenie. Pod koszem ciężkie zadanie miała między innymi Megan Gustafson, która próbowała zatrzymać legendę żeńskiego basketu – Sandrinę Grudę. Więcej minut niż dotychczas w meczach euroligowych otrzymała Szymkiewicz. Przebudzenie gdynianek nastąpiło zdecydowanie za późno – wygrana czwarta kwarta nie wystarczyła do odniesienia trzeciego w sezonie zwycięstwa w Europie.

KIERUNEK STAMBUŁ

Mistrzynie Polski straciły już szanse na ugranie czegokolwiek w bieżącej edycji Euroligi. Tymczasem już w środę kolejne spotkanie. W Turcji przeciwnikiem gdynianek będzie trzecia drużyna w tabeli – Fenerbahce Stambuł.

Beretta Famila Schio – VBW Arka Gdynia 75:61 (15:15, 30:12, 20:17, 10:17)
Punkty:
Beretta Famila Schio: Katija Laksa 19, Jasmine Keys 19, Diamond De Shields 11, Giorgia Sottana 7, Sandrine Gruda 6, Olbis Andre 4, Martina Crippa 4, Kim Mestdagh 3, Costanza Verona 2.
VBW Arka Gdynia: Marissa Kastanek 15, Morgan Bertsch 14, Megan Gustafson 13, Pinelopi Pavlopoulou 8, Kamila Podgórna 6, Ana-Marija Begic 3, Magdalena Szymkiewicz 2, Agata Dobrowolska 0, Julia Bazan 0, Kamila Borkowska 0.