Pogrom w Gdyni. Polki pokonują Armenię 12:0 w eliminacjach do mistrzostw świata

(Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 400mm.pl)

W Gdyni w ramach eliminacji do mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski kobiet rozgromiła Armenię 12:0. Dla Polek był to siódmy mecz w grupie F. Znakomity mecz rozegrała Nikola Karczewska, która trafiła do bramki rywalek aż sześć razy.

Polki nie pozostawiły złudzeń i odnotowały czwarte zwycięstwo w eliminacjach do MŚ w Australii i Nowej Zelandii. Aktualnie daje im to trzecią pozycję w tabeli z czternastoma punktami na koncie. Do zajmującej drugie, dające baraże miejsce reprezentacji Belgii brakuje im dwóch punktów. Podopieczne Niny Patalon były bliskie pobicia rekordu, jeżeli chodzi o najwyższe zwycięstwo w historii kobiecej reprezentacji Polski. Rekord ten należy do drużyny z lutego 1998 roku, która pokonała reprezentację Izraela 13:0.

ŚWIETNY WYSTĘP KARCZEWSKIEJ

Nikola Karczewska zdobyła w tym spotkaniu aż sześć goli. Napastniczka francuskiego FC Fleury 91. już w 27. minucie spotkania miała skompletowanego hat-tricka. W 75. minucie meczu na boisku zmieniła ją powracająca po kontuzji gwiazda reprezentacji Polski Ewa Pajor. Zawodniczka VfL Wolfsburg trafiła raz do bramki przeciwniczek, jednak była wtedy na pozycji spalonej.

Na listę strzelczyń wpisała się również dwukrotnie Weronika Zawistowska, a także Dominika Grabowska, Adriana Achcińska, Zofia Buszewska oraz Anna Zapała.

Polska – Armenia 12:0 (6:0)

Bramki: Nikola Karczewska 4′ 24′ 27′ 46′ 50′ 73′, Weronika Zawistowska 17′ 58′, Dominika Grabowska 44′, Adriana Achcińska 45+2′, Zofia Buszewska 65′, Anna Zapała 67′

Polska: Szemik – Buszewska, Dudek, Mesjasz, Zapała – Achcińska (90′ Kozak) – Grabowska, Kaletka (75′ Kaczor), Grzywińska (68′ Lefeld), Zawistowska (68′ Maciążka) – Karczewska (75′ Pajor)

Armenia: Klimowa (37′ Colakjan) – Awesjan (60′ Asatrjan), Ghukasjan, Ghazarjan, Jeghjan, Vermillion – Sachinowa (70′ Chaczatrjan), Karapetjan (70′ Pizlowa) – Dallakjan, Artin – Czolakjan

Żółte kartki: Karapetjan

Sędzia: Desiree Grundbacher