Patryk Dobek gwiazdą lekkoatletycznych ME juniorów

Dwa srebrne medale ME juniorów zdobył w Rieti Patryk Dobek z SKLA Sopot. Wychowanek programu Energa Athletic Cup został wicemistrzem indywidualnie i w sztafecie 4×400 m. Przy okazji wynikiem 46,15 sk ustanowił rekord życiowy.
Dobek o drugą pozycję musiał się bić z Francuzem Thomasem Jordierem,który był wolniejszy o 0.06 sekundy, ale i tak ustanowił nowy rekord swojego kraju. Tej samej sztuki dokonał zwycięzca, Rosjanin Paweł Iwaszko – 45.81.

W eliminacjach biegu na 1500m odpadł drugi z reprezentantów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Dominik Czaja. Zarówno on jak i  Patryk są wychowankami programu szkolenia mlodzieży ENERGA ATHLETIC CUP.

Na najwyższym stopniu podium stanęli w Rieti sprinterzy biegnący w sztafecie 4×100 metrów z Tomaszek Mudlaffem z LKS Ziemi Puckiej. W sumie biało-czerwoni zdobyli osiem medali: trzy złote, cztery srebrne i jeden brązowy.

Anna Rogowska skoczyła o tyczce 4.55m  i została w Toruniu mistrzynią Polski. Kolejna zawodniczka SKLA Sopot – Marta Jeshhke w biegu na 100m była trzecia.