Wygrany sparing Lechii, porażka Arki

Drużyny ekstraklasy wykorzystując przerwę związaną z występami reprezentacji aby pozostać w rytmie meczowym rozgrywają sparingi. Lechia Gdańsk w Wągrowcu pokonała Zagłębie Lubin 2-1 po golach Pawła Buzały i Jarosława Bieniuka.

LECHIA: Małkowski – Deleu (79 Duda), Bieniuk, Madera (46 Jaroszek), Oualembo – Pietrowski (32 Kostrzewa), Zyska – Wiśniewski, Matsui (62 Garbacik), Grzelczak – Buzała (62 Tuszyński)

Arki Gdynia, która przełożyła jutrzejszy ligowy mecz w Katowicach udała się do Bydgoszczy gdzie w eksperymentalnym składzie uległa 0-1 Zawiszy. Dla beniaminka sześć minut przed końcem gola strzelił Kamil Drygas. W gdyńskiej bramce wystąpili dwaj nastolatkowie. Najpierw 70 minut rozegrał Dawid Kędra a ostatnie 20 Patryk Kamola. Na boisku pojawili się także Fujikawa, Aurelio, Stolc, Juraszek, Robakowski oraz debiutujący w Żółto-niebieskich barwach skrzydłowy Adrian Budka, który wczoraj podpisał kontrakt.

Arka: Kędra(Kamola 70), Kubowicz (68 Stolc), Jarzębowski (65 P.Robakowski), Marcjanik (46 Juraszek), Tomasik (68 Glauber) – Budka, Aurelio, Pruchnik (72 Pietkiewicz), Radzewicz (65 Wojowski) – Jamróz (46 Gałecki) – Szubert (72 Fujikawa)