Rekordowy Bieg Westerplatte

biega copy

Rekord frekwencji padł podczas tegorocznego 51. biegu Westerplatte. Organizatorami byli: gdański Mosir i Radio Gdańsk. W rozgrywanej od ponad pół wieku imprezie ścigało się ponad 3500 zawodników i amatorów. Mieli do pokonania 10 kilometrów. Bieg ukończyło 2816 osób. Wygrał Kenijczyk Henry Kemboi. Drugi był Rosjanin Iwan Musiejko. Najlepszy z Polaków Piotr Drwal finiszował na trzecim miejscu. W biegu wzięli udział między innymi mistrzyni kickboxingu posłanka Iwona Guzowska i olimpijczyk wioślarz Adam Korol. 51. Bieg Westerplatte odbył się na nowej trasie. Meta była na Targu Węglowym.

Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się od oddania hołdu polskim żołnierzom walczącym z hitlerowską napaścią w 1939 roku. Kwiaty złożono na grobie majora Henryka Sucharskiego. Wszyscy, którzy ukończyli bieg dostali pamiątkowe medale. Nagrodzono też startujące w 14 kategoriach wiekowych osoby niepełnosprawne.

Najstarszy zawodnik miał 79 lat. Dystans pokonał w czasie 66 minut. Najlepsza zawodniczka w kategorii 60 plus uzyskała czas 49 minut. Łączna pula nagród wyniosła około 20 tysięcy złotych. Nagrody rzeczowe o wartości ponad 10 tysięcy złotych zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników.

Radio Gdańsk reprezentowali: reporterka Anna Rębas, szef marketingu Marcin Dybuk z żoną Aldoną i Krzysztof Piekło, specjalista ds.promocji.