Lidia Sulikowska wicemistrzynią Europy, awans debla Matkowski-Fyrstenberg

Lidia Sulikowska ( UKS Hals Sopot) zajęła drugie miejsce w rozgrywanych w Izraelu Mistrzostw Europy Klasy Techno293. Sopocianka rywalizowała wśród dziewcząt w kategorii do 15 roku życia.
W kategorii do 17 lat najlepiej radził sobie Mateusz Grochowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajął dziewiąte miejsce. W trwających tydzieeń regatach  130 zawodników z 18 krajów. Dominowali reprezentanci Izraela, którzy wywalczyli osiem spośród 12 medali. „Mimo iż rywalizacja zdominowana została przez gospodarzy, to warto było śledzić zmagania naszych żeglarzy deskowych, gdyż to właśnie z tej młodzieżowej klasy wywodzić się będą następcy medalistów olimpijskich Zofii Klepackiej i Przemysława Miarczyńskiego” – podsumował trener  Seweryn Kosznik.

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg wystąpią w turnieju masters tenisistów w Londynie. Ich rywale w walce o ósme miejsce w rankingu deblistów Maks Mirnyj i Horia Tecau odpadli w półfinale imprezy w Paryżu i nie mają już szans na wyprzedzenie Polaków.
Kończący sezon turniej ATP World Tour Finals z udziałem ośmiu najlepszych debli świata (także ośmiu singlistów) odbędzie się w dniach 4-11 listopada w Londynie.

Novak Djoković pokonał Szwajcara Rogera Federera 4:6, 6:3, 6:2 i został pierwszym finalistą tenisowego turnieju ATP 1000, który rozgrywany jest na twardych kortach w Paryżu (pula nagród 2 646 495 euro). Rywalem Serba będzie broniący trofeum David Ferrer, który pokonał rodaka, Rafaela Nadala 6:3, 7:5.

Australijczyk Mark Webber z teamu Red Bull wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina. Obok niego z pierwszej linii startowej pojedzie partner z zespołu, mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel.    Największą niespodzianką kwalifikacji  było odpadnięcie w drugiej części (Q2) wicelidera mistrzostw świata Hiszpana Fernando Alonso, lidera ekipy Ferrari.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2018 roku odbędą się w Berlinie. Decyzję podjęła dziś europejska federacja  podczas obrad w Zurychu.Berlin był jedynym kandydatem na organizatora imprezy po tym, jak wycofano zgłoszenie Budapesztu.

Trudne warunki meteorologiczne na kanale La Manche zmusiły organizatorów 11. atlantyckich regat Transat Jacques Vabre do przesunięcia startu z Hawru 10 załóg z niedzieli na poniedziałek. Na jachcie „Energa” Zbigniewa Gutkowskiego i Macieja Marczewskiego  biało-czerwona bandera przepasana będzie kirem. Start zaplanowwano na poniedziałek na 14.15