Lechia przegrywa z Jagiellonią w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok 1:2. Po 26 minutach Biało-zieloni przegrywali już 0:2, kiedy to w odstępie dwóch minut Mateusza Bąka pokonali Ugochukwu UkahBekim Balaj. Po dwóch bramkach dla Jagiellonii inicjatywę przejęła Lechia Gdańsk, która w 32. minucie miała okazję do strzelenia bramki kontaktowej. Po mocnym strzale Macieja Makuszewskiego, piłka najpierw odbiła się od obrońcy, a następnie powędrowała na rzut rożny. Kolejną doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował wypożyczony z Tereka Grozny Zaur Sadajew, który przestrzelił będąc 10 metrów przed bramką w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii

Po przerwie przewagę znów mieli piłkarze Lechii. Kontaktową bramkę w 66 minucie z rzutu karnego strzelił Patryk Tuszyński, który parę minut wcześniej zmienił Marcina Pietrowskiego. Wcześniej w polu karnym faulowany był Piotr Wiśniewski. Lechia pod koniec spotkania miała też szansę wyrównać. W 77. minucie po rzucie rożnym jeden z piłkarzy Lechii uderzył piłką w poprzeczkę.

Lechia ostatecznie przegrała z Jagiellonią 1:2. Rewanżowe spotkanie 25 marca na PGE Arenie.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Adam Waszkiewicz, Ugochukwu Ukah, Jonatan Straus (46′ Giorgi Popchadze), Rafał Grzyb (46′ Joel Perovuo), Maciej Gajos, Nika Dzalamidze, Adam Dźwigała, Dani Quintana (80′ Dawid Plizga) – Bekim Balaj.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Nikola Leković – Piotr Wiśniewski (84′ Przemysław Frankowski), Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski (55′ Patryk Tuszyński), Stojan Vranjes, Maciej Makuszewski – Zaur Sadajew (61′ Piotr Grzelczak).