Barcelona i PSG w ćwierćfinale LM

Emocji nie brakowało na Camp Nou. Barcelona i Manchester City postawiły na atak, pierwsi okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze, lecz przy akcji Neymara arbiter meczu niesłusznie przerwał grę dopatrując się pozycji spalonej.
W 67. minucie, po podaniu Cesca Fabregasa, Messi w swoim stylu wbiegł z piłką w pole karne rywali  i strzałem z ośmiu metrów pokonał Joe Harta. A po kolejnych dziesięciu minutach goście stracili jednego z graczy – Pablo Zabaleta za „nadmierną ostrość” w słownictwie skierowanym pod adresem sędziego zobaczył drugą żółtą kartkę… Strata jednego z graczy nie zdeprymowała „The Citizens” – w 89. minucie meczu, po kornerze, obrońcy „Barcy” nie upilnowali Vincenta Kompany’ego i reprezentacyjny belgijski obrońca wyrównał strzałem z niespełna pięciu metrów. Ale po niespełna minucie Dani Alves wykorzystał doskonałe zagranie Adresa Iniesty spod linii końcowej i „Duma Katalonii” awans do ćwierćfinałów mogła przypieczętować zwycięstwem 2:1.
Składy:

Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi, Fabregas (87′ Roberto), Neymar (80′ Sanchez).

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov – Fernandinho, Milner – Silva (72′ Negredo), Toure, Nasri (74′ Navas) – Aguero (46′ Dzeko).

W Paryżu już 6. minucie gospodarze dali się ekipie „Aptekarzy” zaskoczyć i Sidney Sam dał gościom z Leverkusen prowadzenie. Wyrównał kilka minut później Marquinhos. W 26. minucie Simon Rolfes zmarnował rzut karny dla Bayeru. W drugiej połowie paryżanie dość szybko udokumentowali swoją rosnącą z minuty na minutę przewagę – drugiego gola strzelił dla PSG Ezequiel Lavezzi, po podaniu Lucasa Digne.

Sebastian Boenisch, reprezentacyjny polski obrońca Bayeru Leverkusen, całe spotkanie w Paryżu spędził na ławce rezerwowych.

Składy:

PSG: Sirigu – Jallet, Marquinhos, Silva, Digne – Cabaye, Rabio, Pastore – Cavani (85′ Camara), Ibrahimović (72′ Menez), Lavezzi (63′ Lucas).

Bayer: Leno – Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado – Reinartz (78′ Wagener), Rolfes, Can – Sam (67′ Brandt), Derdiyok, Castro (67′ Son).

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w Nyonie 21 marca. Pierwsze mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 1-2 kwietnia, rewanże – tydzień później.