Igor Lewiński drugi w mistrzostwach Europy juniorów na jeziorze Garda. „Wykonał 200 proc. normy”

(Fot. Radio Gdańsk)

Igor Lewiński zajął na włoskim jeziorze Garda drugie miejsce w mistrzostwach Europy juniorów w olimpijskiej windsurfingowej klasie iQFoil. W klasyfikacji open, obejmującej również żeglarzy spoza Starego Kontynentu, deskarz GKŻ Gdańsk był trzeci.

Wśród juniorów rywalizowało 145 zawodników z 29 państw. Zwyciężył Włoch Federico Pilloni, a drugi był Australijczyk Harry Joyner. Stanisław Trepczyński uplasował się na piątej, a Maciej Pietrzak na ósmej pozycji. W stawce 58 juniorek z 23 krajów – Aleksandra Wasiewicz (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot) była siódma.

– Igor wykonał 200 procent normy. W zeszłym roku wygrał mistrzostwa Europy do lat 17, a dziś już zdobywa medale w starszej kategorii. Świetnie radził sobie z presją, przez całe regaty pływał bardzo równo i to zaowocowało medalem – skomentował trener kadry narodowej juniorów Maciej Dziemiańczuk.

W weekend 21-23 czerwca odbędzie się rewanż za ME w Pucharze Gdańska. To będzie pierwsza impreza organizowana przez GKŻ w nowej siedzibie przy ul. Jelitkowskiej 10. W audycji „Z Boisk i Stadionów” Igor Lewiński oraz trener klubowy – Dawid Furmański pochwalili się dotychczasowymi sukcesami i zapowiedzieli kolejne.