Francuska gwiazda footgolfa zdetronizowana. Patryk Kwiecień Mistrzem Polski w Postołowie

Na polu footgolfowym w Postołowie koło Gdańska odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w FootGolfie Polish Open 2023. Była to już 4 edycja najważniejszych zawodów footgolfowych w Polsce. Mistrzem Polski został Patryk Kwiecień, a w kategorii kobiet triumfowała Barbara Britzen.

Organizatorem zawodów była Polska Federacja FootGolfa, która od 2016 roku działa w naszym kraju. Na starcie stanęło 39 zawodników (w tym 7 juniorów, 2 kobiety, oraz 4 zagranicznych zawodników Słowacja, Irlandia, Portugalia i Francja). Gwiazdą Mistrzostw był Cedric Bonnot z Francji, który jest 3-krotnym Mistrzem Francji oraz 2-krotnym Drużynowym Mistrzem Świata i obecnym liderem rankingu World Tour.  W dwu dniowych zawodach faworyt musiał uznać wyższość Patryka Kwietnia, który zdobył tytuł Mistrza Polski wynikiem 131 (-13). Francuski faworyt Cedric Bonnot uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 133 (-11), a na najniższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny Mistrz Polski Dominik Wekwerth (Szczecin) 138 (-6).

W tegorocznej edycji po raz pierwszy rozegrano kategorię kobiecą. Startująca w ubiegłym roku szczecinianka Paulina Zimer, tym razem musiała uznać wyższość Barbary Britzen z Ustronia Morskiego. – To były najważniejsze zawody polskiego footgolfa, a złoty i srebrny medalista toczyli bardzo wyrównany pojedynek. Cieszymy się, że dopisała pogoda, poziom i świetnie przygotowane pole. Wierzę, że ten sukces pozwoli nam przyjąć najlepszych footgolfistów w przyszłym roku – podsumował prezes Polskiej Federacji Footgolfa Rafał Bielawa.

W poszczególnych klasyfikacjach podium:

JUNIOR

1. Aleksander Bielawa Trąbki Wielkie 154 (+10)
  2. Samuel Mitrosz Gdynia 167 (+23)
  3. Remigiusz Maciorowski Gdańsk 173 (+29)

SENIOR

1. Maciej Gemborys Tczew 147 (+3)
  2. Luis Pinto Portugalia 151 (+7)
  3. Jacek Cuch Gdańsk 151 (+7)

WOMEN:

1. Barbara Britzen Ustronie Morskie 193 (+49)
  2. Paulina Zimer Szczecin 195 (+51)

W dekoracji zwycięzców brali udział : Aleksandra Brzezińska Dyrektor Marketingu i PR (PZU ZDROWIE), Radosław Michalski Członek Zarządu PZPN, Prezes Pomorskiego ZPN, Maria i Władysław Ornowscy Fundacja Pan Władek oraz Prezes Zarządu Polskiej Federacji FootGolfa Rafał Bielawa.