Passa zwycięstw kontynuowana. Arka pokonuje Resovię na wyjeździe

(Fot. Agencja KFP/Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl)

Arka wygrała w Rzeszowie z Resovią 2:1. Bramki dla Żółto-Niebieskich zdobyli Sebastian Milewski i Olaf Kobacki. To czwarte z rzędu zwycięstwo gdynian w Fortuna Pierwszej Lidze. Dzięki niemu wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

Weekendowa rywalizacja między Trójmiastem a Rzeszowem zakończyła się wynikiem 2:0 dla zespołów z Gdańska i Gdyni. W sobotę, 28 października Lechia ograła u siebie Stal Rzeszów 2:1, a w niedzielę, 29 października Arka dołożyła zwycięstwo z Resovią.

Trudno nie zauważyć świetnej dyspozycji zespołu Wojciecha Łobodzińskiego, który odnotował cztery wygrane z rzędu w lidze, a pięć, jeśli wliczymy w to mecz w Pucharze Polski. W pięciu ostatnich spotkaniach gdynianie zdobyli 11 bramek, a stracili zaledwie jedną.

PROWADZENIE OD PIERWSZEJ POŁOWY

Arka wyszła na prowadzenie już w 18. minucie. Dawid Gojny przedarł się lewym skrzydłem, a następnie dograł piłkę w pole karne, w którym przejął ją Sebastian Milewski. Pomocnikowi pozostało umieścić piłkę w siatce i tak też zrobił.

Resovia odpowiedziała w 26. minucie. Dośrodkowanie Adriana Łyszczarza z rzutu rożnego dotarło do Bartłomieja Ciepieli, który pewnym strzałem doprowadził do remisu. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

DRUGA CZĘŚĆ I ZWYCIĘSTWO

Drugą część meczu błyskawicznie rozpoczęła Arka. W 47. minucie do bramki gospodarzy trafił Karol Czubak. Świętowanie siódmego trafienia w sezonie przerwali mu jednak sędziowie – gol został nieuznany, gdyż arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej Kobackiego, który dograł do Czubaka. Ich decyzja jest o tyle kontrowersyjna, że pomocnik Arki otrzymał podanie od zawodnika Resovii.

Co się odwlecze, to nie uciecze i potwierdzili to piłkarze gości, którzy trzy minuty później ponownie mogli cieszyć się z bramki, która tym razem nie pozostawiła wątpliwości. Kobacki ponownie przedarł się lewym skrzydłem i tym razem – strzałem w długi róg – pokonał bramkarza gospodarzy. Był to jego szósty gol w sezonie.

Wynik nie uległ już zmianom do końca spotkania. Arka zgarnęła trzy punkty i tym samym zameldowała się na trzecim miejscu w tabeli ligowej. Następny mecz gdynianie rozegrają u siebie w sobotę, 4 listopada – zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Po spotkaniu w audycji „Z Boisk i Stadionów” o tym, co zobaczyliśmy na boisku, opowiedział trener Arki, Wojciech Łobodziński.