W Pucku otwarto jedyne w Polsce Muzeum Lotnictwa Morskiego. Placówka mieści się w dawnym budynku przedwojennej radiostacji. Do jej otwarcia doprowadzili członkowie Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Jednym z eksponatów jest replika samolotu RWD-13. Samolot skonstruowali w 1934 roku polscy inżynierowie Stanisław Rogalski, Jerzy Drzewiecki i Leszek Dulęba. Cechowała go duża prędkość przy stosunkowo niewielkiej mocy silnika, krótki start i lądowanie oraz łatwość pilotażu z zachowaniem dobrej stateczności. Samolot miał skrzydła składane do tyłu, ułatwiające postój na małej przestrzeni. W latach 1936-1939 wyprodukowano około 100 takich maszyn.
W 1937 r. powstała wersja sanitarna RWD-13S, opracowana przez inż. Bronisława Żurakowskiego. Cztery samoloty RWD-13 były eksploatowano jeszcze w pierwszych latach powojennych.
Puck jest kolebką polskiego lotnictwa morskiego. 1 lipca 1920 roku w mieście powstała pierwsza Baza Lotnictwa Morskiego. Dwa tygodnie później z tej bazy chorąży pilot Andrzej Zubrzycki wykonał pierwszy w historii lot samolotem w barwach polskiej Marynarki Wojennej.
Stacjonujący w Pucku Morski Dywizjon Lotniczy działał w strukturach Marynarki Wojennej do 1939 roku. Jednostka posiadała ponad 30 samolotów i łodzi. Wykonywał głównie zadania wywiadowcze i obserwacyjne.