Wrześniowe premiery nie powinny zawieść kinomaniaków. Na miłośników sensacji czeka produkcja na podstawie powieści brytyjskiego pisarza S.J Watsona. Ponadto w tym tygodniu kina wzbogacą swoje repertuary m.in. o gorzką komedię i melodramat. Fani japońskich animacji będą mogli podążyć w ślad za historią kobiety i wilkołaka. Widzowie poznają także odpowiedź na pytanie: czy można odrzucić ideologię w imię miłości?
Tydzień rozpoczyna premiera brytyjskiego thrillera Zanim zasnę. Wypadek sprzed lat sprawia, że Christine codziennie zaczyna życie od nowa. Budzi się nie pamiętając kim jest. Jej funkcjonowanie i wspomnienia uzależnione są od otaczającego ją troską męża.
Kobieta postanawia prowadzić dziennik. Kiedy okazuje się, że wydarzenia z jej zapisków znacząco różnią się od opowieści męża, Christine postanawia odkryć prawdę o przeszłości. Nie wie, że może ją to wiele kosztować. W produkcji zagrali Nicole Kidman, Colin Firth, a także Mark Strong.
Zach Braff, reżyser i aktor znany m.in. z serialu Hoży doktorzy, wkracza na ekrany z filmem Gdybym tylko tu był. Produkcja to historia 35-latka, który cały czas próbuje odnaleźć siebie. Podejmuje życiowe próby, które zazwyczaj kończą się fiaskiem. Pieniądze pochodzące z dorywczej praca aktora ledwo starczają na opłacenie rachunków, a żona i dzieci domagają się uwagi. Kolejne miesiące będą nie lada wyzwaniem.
W filmie wystąpili Zach Braff, Kate Hudson, Mandy Patinkin i Ashley Greene.
Do kin wchodzi również dramat Zostań jeśli kochasz. Film oparty został na popularnej powieści Gayle’a Formana o tym samym tytule. Mia Hall to młoda, nieśmiała nastolatka. Musi podjąć decyzję, która zaważy na jej dalszych losach. Rozwijanie muzycznych talentów i spełnienie marzeń staje na szali z możliwością utracenia miłości życia. Pewne zdarzenie sprawia, że Mia zostaje zawieszona między życiem a śmiercią. Po której ze stron zostanie?
W roli głównej widzowie będą mogli zobaczyć Chloë Grace Moretz, a partnerować jej będą Mireille Enos, Jamie Blackley i Joshua Leonard.
Czas na propozycje kin studyjnych. Pierwszą z nich jest finlandzko – szwedzki dramat Serce lwa.
Ostatnie lata Teppo (Peter Franzén) spędził w więzieniu. Po wyjściu decyduje się rozpocząć normalne życie. Oczekiwania nie mają jednak pokrycia. Z wytatuowaną na ramieniu swastyką, znajomymi nieodstępującymi go na krok nie ma szans na znalezienie jakiejkolwiek pracy. Kiedy poznaje jasnowłosą piękność (Laura Birn) myśli, że jego los w końcu ulegnie poprawie. Niedługo potem dowiaduje się, że wraz z kobietą zamieszka z nim jej syn (Yusufa Sidibeh) z poprzedniego związku, który jest… czarny. Teppo musi przyjąć pod swój dach także swojego niezrównoważonego brata.
Drugą nowością w kinach studyjnych jest obraz Na zawsze twoja. Friedrich Zeitz zostaje zatrudniony na posesji bogatego właściciela fabryki. Potajemnie kocha się w jego żonie. Przekonany o nieodwzajemnieniu uczucia przyjmuje propozycję inspekcji posiadłości w odległym Meksyku. Kobieta nieoczekiwanie wyznaje mu miłość i składa obietnicę, w której zapewnia, że będzie czekała na ukochanego. Miała czekać dwa lata…. Wybuchła I wojna światowa i dwa lata rozłąki przerodziły się w prawie osiem. Czy miłość może przetrwać tak długą próbę czasu?
W produkcji zobaczymy Rebeccę Hall, Alana Rickmana i Richarda Maddena.
Kinoport zaprasza na japońską animację Wilcze dzieci. Dziewiętnastoletnia studentka Hana zakochuje się w młodym mężczyźnie. Jej ukochany skrywa przed światem sekret – jest wilkołakiem. Kobieta akceptuje naturę wybranka. Wkrótce biorą ślub. Życie młodego małżeństwa maluje się w jasnych barwach. Dom ożywiają śmiechy dzieci, a wśród rodziny wyczuwalna jest atmosfera miłości. Wszystko zmienia śmierć męża Hany. Kobieta postanawia przeprowadzić się na wieś, gdzie dzień po dniu przekonuje do siebie lokalną społeczność. Animacja będzie pokazywana z polskimi napisami.