Żołnierze ze Słupska błyskawicznie pokonali Grom Challenge

thumb 0grom1

Niebieskie Berety najlepsze w Polsce. Żołnierze 7. Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska wygrali prestiżowy bieg Grom Challenge. Na trasie o długości 24 kilometrów musieli pokonać dziesiątki przeszkód sztucznych i naturalnych. W zawodach udział wzięło 77 dwuosobowych drużyn. Kilkudziesięciokilometrową trasę zawodnicy musieli pokonywać całą trasę w umundurowaniu i wojskowych butach. Najlepszy czas uzyskali starszy sierżant Mariusz Borychowski i starszy kapral Artur Pelo, którzy pokonali trasę w 2 godziny 33 minuty i 27 sekund. Druga para słupskich żołnierzy starszy kapral Błażej Król i szeregowy Grzegorz Skocelas zajęli drugie miejsce, tracąc do zwycięzców niespełna dwie
minuty.

– Zaczęliśmy spokojnie. Mariusz chciał biec szybciej, ale ja go powstrzymywałem przed narzucaniem zbyt ostrego tempa, powiedział po biegu starszy kapral Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

thumb 0grom2thumb 0grom3thumb 0grom4

Zawody odbyły się na poligonie GROM-u w Czerwonym Borze. Były poświęcone pamięci twórcy jednostki Grom generała Sławomira Petelickiego.