Sportowa sobota na Pomorzu

Niespodzianka w piłkarskiej pierwszej lidze. Chojniczanka wygrała z liderem tabeli Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:0. Bramkę w doliczonym czasie I połowy zdobył Tomasz Mikołajczak. W niedzielę, w Bytowie derby Pomorza – o 12:30 Drutex Bytovia podejmie Arkę Gdynia. Wreszcie wygrali piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk, którzy na własnym parkiecie pokonali Nielbę Wągrowiec 22:21. Punkty także na koncie MMTS. Kwidzynianie pewnie wygrali z Chrobrym Głogów 37:23.

Gorzej wiodło się koszykarzom i koszykarkom. Panowie z Trefla Sopot ulegli Śląskowi Wrocław 93:95, a koszykarki Basketu Gdynia przegrały po dogrywce ze Ślęzą Wrocław 72:77.

Cenne punkty na koncie siatkarek PGE Atomu Trefl. Sopocianki wygrały w Bydgoszczy 3:0 (-18, -22, -21).

Emocji nie brakowało w derbach Trójmiasta w rugby. Ogniwo Sopot, które do przerwy przegrywało z Arką Gdynia 10:20, wygrało 25:23. Decydujące punkty gospodarze zdobyli po rzucie karnym, w ostatnich sekundach spotkania. W Poznaniu Lechia Gdańsk nie dała szans miejscowej Posnanii, wygrywając 48:12.