1736 biegaczek i biegaczy ukończyło Verve 10k run Sopot

Verve 10k run Sopot na dystansie 10 km ukończyło 1736 biegaczek i biegaczy, który był pierwszą taką imprezą biegową w sopockim kurorcie. Impreza przyciągnęła znaczące nazwiska polskiej lekkoatletyki. Jednak największą gwiazdą sopockiego biegu było maratońska Mistrzyni Świata – Paula Radcliff z którą miłośnicy biegania chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Ostatecznie Brytyjka zajęła czwarte miejsce z wynikiem 35:28.

Natomiast wśród Pań zwyciężyła faworytka i jedna z najlepszych Polek na dystansie 10 km – Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork) z czasem 34 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajęła Justyna Korytkowska 35:04. Natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła reprezentantka LKS Ziemi Kociewskiej, Marta Krwczyńska z rezultatem 35:08.

U Panów najszybszy był Szymon Kulka (ULKS Lipinki), któremu pokonanie sopockiej trasy zajęło jedynie 29 minut i 38 sekund. Drugi z 13-sekundową stratą do zwycięscy był Kenijczyk Joel Komen Kosojei. Co ciekawe czarnoskóry biegacz tydzień temu wygrał 22. Bieg Kociewski z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim. Najniższe miejsce na podium osiągnął Artur Kern z Władysławowa w czasie 30:44.

Szczegółowe rezultaty można znaleźć – Tutaj.

Większa część trasy dla uczestników była doskonale znana, gdyż przebiegała przez deptak Pasa Nadmorskiego. Dla wielu biegaczy najtrudniejszy był ostatni kilometr, który dał się we znaki jako solidny podbieg.

Każdy kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal. Po biegu biegacze narzekali na to, że większość startujących ustawiła się w nie swojej strefie czasowej, co spowodowało niepotrzebne przepychanki na trasie.

Warto dodać, że za nim nastąpiła rywalizacja w Biegu Głównym, około 400 młodych biegaczy do 15 roku życia pobiegło na 500 m i 1200 m.

Sopocka dycha, to czwarty największy bieg masowy po Gdańsku, Gdyni i Kwidzynie na dystansie 10 km w naszym województwie.