„Atomówki” lepsze od Dąbrowy Górniczej w jubileuszowym meczu

Siatkarki PGE Atomu Trefl z kolejnym zwycięstwem. Sopocianki tym razem pokonały swojego odwiecznego rywala Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu okazała się Zuzanna Efimienko, a spotkanie to było trzydziestym w dotychczasowej historii starć pomiędzy zespołami z Sopotu i Dąbrowy Górniczej  Sopocianki mecz zaczęły od mocnego uderzenia i z wielkim spokojem kontrolowały przebieg pierwszego seta pewnie wygrywając do 16. Problemy zaczęły się w drugiej partii, gdzie przyjezdne prowadziły już różnicą siedmiu punktów. Gdy wydawało się, że siatkarki z Dąbrowy Górniczej doprowadzą do wyrównania, jak feniks z popiołu odrodziły się sopocianki, które najpierw doprowadziły do wyrównania, by następnie wygrać drugą partię do 25.

Podopieczne Lorenzo Micellego mniej szczęścia miały w trzeciej partii, gdzie roztrwoniły kilku punktową przewagę co bez wahania wykorzystał zespół z Dąbrowy Górniczej, który wygrał tego seta do 22. Sopocianki problemów nie miały za to w czwartym secie, którego pewnie wygrały do 17. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Zuzanna Efimienko, a mecz z trybun Hali 100-lecia Sopotu obejrzało ponad 1000 kibiców.