Wykłady, wystąpienia naukowców czy praktyczne informacje na temat zdrowia psychicznego – z takiej oferty skorzystała młodzież w trakcie III Starogardzkiego Festiwalu Nauki. To wydarzenie skierowane głównie do uczniów szkół średnich, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Organizatorzy zaprosili prelegentów z różnych uczelni, reprezentujących różne dziedziny wiedzy, aby pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji dotyczących ich przyszłości.
W ramach festiwalu młodzież miała okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego, nauk filologicznych, medycznych, zdrowia, a także ekonomii i finansów. Szczególną uwagę poświęcono psychologii, która, jak podkreślają organizatorzy, jest obecnie bardzo popularna. Prelegenci przedstawiali również zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym i właściwym odżywianiem.
JAK KAZIMIERZ DEYNA
Dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, Mariusz Brodnicki, podkreślał, jak ważne jest, by młodzież odkrywała swoje talenty i zdolności.
– W dynamicznie zmieniającym się świecie młodzi ludzie często nie wiedzą, jaki kierunek obrać w życiu. Festiwal ma na celu pokazanie wielu możliwości zawodowych i edukacyjnych, a także inspirowanie uczestników do odkrywania swoich pasji. Przykładem sukcesu, który miał związek z odkryciem talentów, jest Kazimierz Deyna, który dzięki wsparciu nauczycielki wychowania fizycznego rozwijał swoje zdolności sportowe, osiągając później ogromne sukcesy w piłce nożnej – zaznaczył.
PONAD 650 UCZESTNIKÓW
W ubiegłym roku festiwal zgromadził 650 uczestników, a tegoroczna edycja przyciągnęła jeszcze większą liczbę młodych ludzi. Zainteresowanie było tak duże, że nie wszyscy zmieścili się na sali wykładowej.
Filip Jędruch/puch