Sposoby na oszczędzanie wody i zasady znakowania kąpielisk mogli poznać uczestnicy kolejnej edycji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. Wzięło w niej udział ponad 8 tysięcy uczniów z 60 szkół podstawowych z północnej Polski.
Program adresowany do uczniów szkół podstawowych prowadzą Wody Polskie we współpracy z ratownikami wodnymi, strażakami i policją.
BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA
– Uczniowie poznali aspekty bezpieczeństwa nad wodą i dowiedzieli się, jak ważna jest woda. Mówimy o tym, co zrobić, aby ją zatrzymać i o nią dbać. Uczymy, na czym polega gospodarka wodna – wyjaśnia Ewa Wiśniewska z Zespołu Komunikacji i Edukacji Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Jak wyjaśnia podinspektor Jacek Domagała, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze edukują o szeroko pojętych kwestiach wodnych. – Skupiamy się na kwestiach bezpieczeństwa i wypoczynku, ale mówimy także o ochronie środowiska – zaznacza.
Czego uczniowie dowiedzieli się o oszczędzaniu wody? Posłuchaj:
Nasz region, gdzie zapoczątkowano program, wypada bardzo dobrze na tle kraju. W całej Polsce w tym roku certyfikaty udziału w programie otrzymało 407 szkół.
Kuba Kaługa/ua