Stoczniowiec 2014 rozbił outsidera pierwszej ligi

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 nie pozostawił złudzeń ostatniej drużynie pierwszej ligi. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna i Janusza Bochińskiego rozbili przed własną publicznością UKH Dębica 7:0. Dla „Stoczni” mecz z najgorszą drużyną pierwszej ligi był ważny z perspektywy walki o fazę play-off. Jedynie zwycięstwo pozwalało myśleć o włączeniu się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Od początku spotkania przeważali gospodarze, którzy prowadzenie objęli w 6. minucie po trafieniu Jakuba Stasiewicza. W 15. minucie wynik podwyższył Pavlo Taran, który strzelił bramkę w momencie, gdy Stoczniowiec grał w osłabieniu.

Trzecia tercja, to niestety męczarnie gospodarzy, którzy zdołali zdobyć zaledwie jedną bramką za sprawą gola Mikołaja Krasakiewicza. Zdecydowaną poprawę gry kibice zobaczyli w trzeciej tercji. Na 4:0 podwyższył Oskar Lehmann przy asyście Pavlo Tarana. Swoją „cegiełkę” do zwycięstwa dołożyli także Filip Pesta, Sebastian Wachowski i Martin Kulczyk strzelcy kolejnych trafień.

Mecz z wysokości trybun hali Olivia obserwowało 700 kibiców. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00.