Lechia z nowym kapitanem i zwycięstwem w kolejnym meczu kontrolnym

Sebastian Mila nowym kapitanem Lechii Gdańsk. O nominacji dla reprezentanta Polski zdecydował trener Jerzy Brzęczek. Lechia wygrała kolejny mecz towarzyski. Na stadionie przy ulicy Traugutta pokonała Drutex Bytovię Bytów 2:1. W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały bardzo dużo niedokładności. Biało-zielonych na prowadzenie wyprowadził Kevin Friesenbichler, który pewnie egzekwował rzut karny po tym jak jeden z obrońców z Bytowa dotknął piłkę ręką w polu karnym.

Ozdobą tego spotkania była bramka Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego, który idealnie przymierzył w okienko bramki Bytovii.

Gości było stać jedynie na trafienie honorowe w wykonaniu Łukasza Wróbla. W drugiej połowie w Lechii zagrał brazylijski obrońca Gerson, który w piątek podpisał 3,5 letni kontrakt.