Rekord frekwencji Grand Prix w biegach górskich w Gdyni

IMG 8196 copy

Po pięknych terenach morenowych wzgórz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rywalizowali biegacze w ramach pierwszej edycji II sezonu Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015. Podobnie jak rok temu, impreza cieszy się ogromną popularnością, czego efektem jest rekord frekwencji. Łączna liczba uczestników biegów głównych na dystansach 5.25 km i 10.5 km wynosiła 440.

Na trasie krótkiej (5,25 km) wśród kobiet z czasem 30 minut wygrała Anna Kacmajor. Druga była Monika Rogowska (30:36), a trzecia Iwona Sikora (30:45).

Wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant Biegającego Tczewa – Jacek Śliwiński, któremu pokoanie 5.25 km zajęło 20 minut i 26 sekund. Niecałą minutę później na mecie zameldował się Łukasz Złotucha z UKS Jedynka Bartoszyce. Natomiast na trzeciej pozycji z wynikiem 21:35 znalazł się Marcin Rakoczy (Team ASA Biegiem Po Zdrowie).

Na trasie długiej wśród kobiet wygrała Agnieszka Łęcka, która 10.5 km przebiegła w 49:52 i dzięki temu w łącznej klasyfikacji zajęła 10 miejsce. Druga z pań była Magdalena Gańska (MKS Fighter) z wynikiem 54:05, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Magdalena Plizga, która pokonała dwie pętle poniżej godziny.

Najszybszy z panów był Robert Sadowski, który jest ubiegłorocznym triumfatorem pierwszego sezonu gdyńskiego cyklu. Reprezentant LKS Zantyr Sztum z ogromną przewagą nad resztą uczestników, zwyciężył w czasie 41:38. Na dalszych miejscach znaleźli się Roman Elwart (LKS Puck) – 45:02 oraz Rafał Buchliński z biegamyrazem.pl – 45:09.

Należy podkreślić, że również dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi dla najmłodszych z cyklu Szkolna Pętelka, w której wzięło udział 73 dzieci.

Terminy kolejnych zawodów w ramach Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015 odbędą się:
– 16 maja
– 27 czerwca
– 29 sierpnia
– 3 października

Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu trzeba ukończyć minimum 4 biegi na tym samym dystansie.

Wszystkie szczegóły odnośnie zawodów można znaleźć na stronie biegigorskiegdynia.pl.