Atomówki na remis w Szczecinie, Vistal przegrał w Lublinie, Energa Czarni lepsi w dogrywkach ze Śląskiem

Siatkarki PGE Atomu Trefl na remis w Szczecinie. Sopocianki po piątkowym zwycięstwie 3:1 nad Chemikiem, w sobotę przegrały w czterech setach. Atom Trefl dzięki wyjazdowemu zwycięstwu przejął jednak inicjatywę w play off. Mistrzowskie dzieło sopocianki będą miały szanse zwieńczyć w ERGO Arenie w sobotę i niedzielę

Energa Czarni blisko półfinału MP, koszykarze Trefla bez sukcesów w Zgorzelcu.
W słupskiej Gryfii gospodarze drugi raz po dogrywce zwyciężyli Śląsk Wrocław. Tym razem 91:84.
Sopocianie drugi raz wyraźnie ulegli w Zgorzelcu broniącemu tytułu Turowowi 65:87.

Szczypiornistkom Vistalu nie udało się zdobyć Lublina. Gdynianki przegrały pierwszy z cyklu do trzech zwycięstw mecz o MP z Selgrosem 25:26.

Agnieszka Radwańska pokonała Hiszpankę Larę Arruabarrenę 6:4, 6:3 i awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju WTA w Madrycie. Pierwszą przeszkodę w turnieju debla pokonała także Klaudia Jans Ignacik grająca w parze ze Słowenką Andreą Klepac pokonał swą byłą partnerkę Alicję Rosolską, której towarzyszyła Kanadyjka Gabriela Dabrowski 6:1, 6:3.

Udany powrót na światowe plansze Sylwii Gruchały. Florecistka Sietom AZS AWFiS zajęła 15 miejsce w zawodach PŚ w Tauberbishofsheim. W 1/8 finału przegrała 13:15 z późniejsza triumfatorką Elisą di Francisscą.
Żadnemu z polskich florecistów nie udało się awansować do czołowej „32” zawodów  w Sankt Petersburgu. Najwyższą pozycję – 40.  zajął Michał Janda z Sietomu.