Znamy zwycięzcę czwartego Triathlon Gdańsk 2015 [PEŁNE WYNIKI]

trisrodek

Bartosz Banach wygrał czwartą edycję Triathlon Gdańsk 2015. Z kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Paulina Załucka. Uczestnicy mieli do przepłynięcia niecały kilometr, 45 km do przejechania rowerem i ponad 10 do przebiegnięcia. Na starcie pojawiło się ponad 500 uczestników. Zwycięzca Bartosz Banach ukończył gdański triathlon z czasem 1:59:20, drugi na mecie Paweł Miziarski uzyskał czas 02:02:05, a trzeci Mateusz Petelski 02:03:21. Pierwszą z kobiet, która ukończyła gdańskie zawody była Paulina Załucka. Przekroczyła linię mety z czasem 02:17:05.

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI GDAŃSK TRIATHLON 2015

Trasa rowerowa, którą uczestnicy pokonywali tuż po wyjściu z wody, prowadziła zaraz obok PGE Areny. Ścieżka biegowa usytuowana była w klimatycznych alejkach parku Reagana i Nadmorskiego.

Jest fantastycznie. Chwali się przede wszystkim doskonała atmosfera. W wodzie będzie bardzo ciasno, bo startujemy wszyscy razem, ale i tak wziąć udział w takich zawodach to czysta przyjemność. Moim najsilniejszym punktem jest jazda na rowerze. Już przed triathlonem pokonywałam tę trasę i nie będę mieć z nią żadnych problemów, deklarowała jedna z uczestniczek tuż przed startem.

W zawodach wystartowali oczywiście pracownicy Radia Gdańsk. Na starcie zjawili się Ania Rębas, Marcin Dybuk, i Tomek Cybula.  – Sukcesem jest już ukończenie. W ubiegłym roku też podchodziłam ze spokojem i się udało. To są ludzie z żelaza. Przygotowywali się 2-3 sezony, żeby się tutaj dobrze zaprezentować i na prawdę nie jest ważny wynik. Chodzi mi tylko oto, żeby ukończyć, mówiła Ania Rębas. Oczywiście trzymamy kciuki za naszych redakcyjnych kolegów.
triathlon

Radio Gdańsk reprezentowali m.in. Marcin Dybuk i Anna Rębas

Odpowiedzialny za start wyścigu był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – To już po raz czwarty. Obyczajowość, spędzanie wolnego czasu się zmienia na naszych oczach. Można powiedzieć, że jest to już masowy sport. Jest to sport bardzo demokratyczny, wymagający od uczestników treningów przez cały rok. Już teraz każdy z nich jest zwycięzcą, dodał prezydent Adamowicz.