53. Bieg Westerplatte z rekordem frekwencji!

3 2 copy copy
Tegoroczny Bieg Westerplatte ukończyło 3150 biegaczek i biegaczy, co jest nowym rekordem frekwencji najstarszego biegu ulicznego w Polsce.

Zmagania rozpoczęły się punktualnie o 11:00. Jako pierwsi na trasę wyjechali wózkarze, czyli osoby niepełnosprawne. O 11:30 wystartowali uczestnicy, aby pokonać dystans 10 km. Rolę honorowego startera pełnił Paweł Adamowicz. Na antenie Radia Gdańsk prezydent miasta zgłosił pomysł, aby trasa wiodła przekopem pod Martwą Wisłą To super inicjatywa i jeżeli tak się stanie, to organizatorzy powinni przygotować więcej pakietów startowych, bo zainteresowanie będzie ciągle rosło, mówiła jedna z uczestniczek.

Najszybciej atestowaną trasę pokonał Tadeusz Zblewski z 4Run Team Bytów, który przekroczył linię mety w 30 minut i 20 sekund. Drugi był Marek Kowalski z czasem 30:37, a najniższe miejsce na podium zajął Radosław Dudycz (KS Team Run Gdańsk) z wynikiem 31:21.

2 copy copy copy copy

Wśród pań zwyciężyła zgodnie z oczekiwaniami Dominika Nowakowska, która w ogólnej klasyfikacji była 11. Bieg ukończyła w 33:53. Niecałą minutę później na mecie była ubiegłoroczna triumfatorka Biegu Westerplatte – Marta Krawczyńska. Trzecie miejsce zajęła Ewelina Paprocka z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska.

3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Na szczególne wyróżnienie zasługuje udział DarkaTomka Lulewiczów. Dwa miesiące temu udało zebrać się fundusze na wózek biegowy dla Tomka Lulewicza. Dzięki temu dwójka braci mogła dzisiaj oficjalnie ukończyć bieg na dystansie 10 km.

Wielu biegaczy podkreślało, że świetne warunki pogodowe oraz szybka trasa były idealne na poprawę rekordów życiowych – Całościowe wyniki dostępne są Tutaj.

1 copy copy copy copy

Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał wyjątkowy medal, który jest pierwszym z trzech elementów układających się w Gdański Herb Biegowy – Naszą ideą jest inspirowanie do rozwoju osiągnięć osób biorących udział w coraz większych wyzwaniach biegowych. Pierwszą część herbu biegowego można było uzyskać dzisiaj. Kolejnym etapem będzie 2. AmberExpo Półmaraton Gdańsk zaplanowany na 25 października br., zaś zwieńczeniem ukończenie 2. PZU Gdańsk Maratonu w 2016 roku. Stąd nietypowy projekt medali dla poszczególnych imprez – mówił Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

Za ukończenie każdego z biegów uczestnik otrzyma medal, będący częścią gdańskiego herbu biegowego. Medale poprzez swoją niezwykle prostą i jednocześnie dynamiczną formę wstążki, symbolizują linię mety. Koncepcja obejmuje trzy imprezy sportowe, trzy różne dystanse, stąd też trzy medale w kształcie wstążki, które po złożeniu tworzą fale jako symbol charakterystyczny dla Gdańska i całego regionu Pomorza.

123 2

Cieszy również fakt, że tak licznie biegacze pobiegli w koszulkach naszej akcji, Pomorze Biega i Pomaga. Co pokazuje, że warto biegać i pomagać.

Dziękujemy i zapraszamy już za rok!!!

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Radio Gdańsk