Renat Gafurow lepszy od Nickiego Pedersena

Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii gdańskiego Wybrzeża – Renat Gafurow zajął drugie miejsce podczas Memoriału Lubosa Tomicka. Rosjanin w finale przegrał jedynie z Przemysławem Pawlickim. Żużlowcy po raz 47. uczcili pamięć wybitnego czechosłowackiego żużlowca. Tomicek był wielokrotnym medalistą indywidualnych mistrzostw Czechosłowacji, finalistą mistrzostw świata w 1965 roku. Niestety, żużlowiec zmarł trzy lata później w wyniku odniesionych obrażeń na torze w Pradubicach.

W czeskich zawodach wzięło udział 18 zawodników w tym dwóch jeźdźców Wybrzeża Gdańsk. Zawody do bardzo udanych może zaliczyć Renat Gafurow, który zajął drugie miejsce. W biegu finałowym Rosjanin pokonał Nickiego Pedersena. Musiał niestety, uznać wyższość Przemysława Pawlickiego, który triumfował w 47. Memoriale Lubosa Tomicka.

Na torze w Pradze rywalizował także Eduard Krcmar, który potwierdził, że nie jest w najwyższej formie. Gdański żużlowiec zajął 15. miejsce z zaledwie jednym punktem na koncie.