Trefl lepszy od Polpharmy. Klęska Asseco

Asseco bez szans z Anwilem, Trefl lepszy od Polpharmy w derbach Trójmiasta w Tauron Basket Lidze.
O meczu Asseco z Anwilem w Gdyni chcą jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze przegrali 66:86, goście dyktowali warunki od samego początku. O porażce zdecydowała fatalna skuteczność z gry (poniżej 40 proc.) oraz znaczna liczba strat (20).

Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 66:86 (16:22, 19:26, 17:25, 14:13)
Asseco Gdynia: Kowalczyk 13, Matczak 13, Parzeński 12, Hickey 10, Frasunkiewicz 7, Żołnierewicz 6, Szczotka 5, Czerlonko 0, Jankowski 0, Kaplanovic 0, Kołodziej 0, Konopatzki 0
Anwil Włocławek: Jelínek 17, Stelmach 16, Chyliński 11, Diduszko 10, Andjušić 9, Skibniewski 9, Łączyński 8, Dmitriew 5, Tomaszek 1, Bristol 0

Inaczej przebiegało derbowe spotkanie Trefla z Polpharmą. Sopocianie przegrali pierwszą kwartę różnicą 9 pkt i tę przewagę starogardzianie zdołali odbudować jeszcze w 4. kwarcie. Końcówka w ich wykonaniu była jednak koszmarna. Decydujące rzuty z dystansu oddali Piotr Śmigielski i Paweł Krefft

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gdański 66:60
(8:17, 20:11, 17:13, 21:19)
Trefl: Śmigielski 19, Duren 15, Majok 12, Stefański 2, Kolenda 0 oraz Bilinovac 6, Krefft 6, Stefanik 3, Dzierżak 2, Dutkiewicz 1, Motylewski 0
Polpharma: Hicks 24, Flieger 15, Dee 5, Kinloch 4, Paliukenas 4, Mirković 4, Diduszko 4, Grujić 0, Szymański 0.