Derby Trójmiasta szczypiornistów dla Wybrzeża. Równa gra tylko przez kwadrans

Pewne zwycięstwo piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni duetu trenerskiego Wleklak-Lijewski pokonali przed własną publicznością 29:19 Spójnię Gdynia. Gdańszczanie są ostatnio w fantastycznej dyspozycji. Po pewnym, wyjazdowym zwycięstwie nad MKS Poznań, formę spadkowicza miała sprawdzić drużyna Spójni Gdynia. Zespół Marcina Markuszewskiego zajmuje dobre, czwarte miejsce w tabeli i ewentualne zwycięstwo nad Wybrzeżem mogło wyraźnie zbliżyć gdyński zespół do pierwszej trójki ligi.

Drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo zmobilizowane. Spójnia rzuciła pierwsza bramkę, ale szybko odpowiedział Wojciech Prymlewicz. Wyrównana gra toczyła się do 15. minuty meczu. Wtedy drugi bieg włączyli gdańszczanie, którzy byli już nie do zatrzymania. Dobra postawa Wojciecha Prymlewicza na skrzydle i Łukasza Rogulskiego na kole spowodowała, że Wybrzeże schodziło na przerwę z prowadzeniem 16:10.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Na boisku dominowali gospodarze, którzy kontrolowali przebieg meczu. Spójnia nie błyszczała w obronie, a większość rzutów nie znajdowało drogi do bramki Artura Chmielińskiego. Wybrzeża pokonało w derby Trójmiasta Spójnię Gdynia 29:19.