Szczypiornistki Łączpolu przegrywają pierwszy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski

Od porażki rozpoczęły zmagania w ćwierćfinale Pucharu Polski szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego przegrały w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z Metraco Zagłębiem Lubin 24:28. Gdańszczanki dobrze rozpoczęły środowe spotkanie. Wyrównany mecz kibice obserwowali tylko do końca pierwszej połowy. W tej świetnie radziła sobie Katarzyna Skonieczna, która była najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie prowadzonej przez Jerzego Cieplińskiego. Swoje dołożyła podpora reprezentacji Polski – Karolina Siódmiak. Po pierwsze części meczu szczypiornistki z Gdańska przegrywały zaledwie jedną bramką 12:13.

Podobnie jak we wcześniejszych meczach, Łączpol fatalnie rozpoczął drugą połowę. Już w 42. minucie Metraco Zagłębie zbudowało 6 punktów przewagi (22:16). Gdańszczanki zdołały jeszcze zmniejszyć straty do dwóch bramek (21:23). Doskonała postawa Karoliny Kalskiej na skrzydle spowodował, że trener przyjezdnych – Bożena Karkut musiała poprosić o czas. Po przerwie Zagłębie rzuciło dwie bramki z rzędu, a tej przewagi nie oddały już do końca spotkania. Rewanż za tydzień w Lubinie.