Fantastyczny mecz Polaków i pierwsze, historyczne zwycięstwo na mistrzostwach Europy!

Na ten mecz czekała cała piłkarska Polska. Biało-czerwoni nie zawiedli i w pierwszym pojedynku na mistrzostwach Europy pokonali Irlandię Północną 1:0 po bramce Arkadiusza Milika. To było świetne spotkanie w wykonaniu naszych piłkarzy. Nasi kadrowicze bez kompleksów podeszli do tego pierwszego, arcyważnego meczu. To podopieczni Adama Nawałki dyktowali warunki a Irlandia Północna skupiła się raczej na odpieraniu ataków naszych piłkarzy niż konstruowaniu akcji ofensywnych.

Najbliżej strzelenia inauguracyjnej bramki był Arkadiusz Milik. Napastnikowi Ajaksu Amsterdam brakowało jednak szczęścia. Swoja okazję zmarnował także Krzysztof Mączyński. W pierwszej połowie mało widoczny był Robert Lewandowski, na którym uwagę skupiła większość zawodników defensywnych reprezentacji Irlandii.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Od początku drugiej części gry, na boisku cały czas dominowali Polacy, którzy nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikom. W 51. minucie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. Świetną akcję Mączyńskiego i Błaszczykowskiego doskonałym strzałem po ziemi wykończył Arkadiusz Milik. Cała piłkarska Polska wybuchła z radości. Biało-czerwoni prowadzenia nie oddali już do końca spotkania i możemy się cieszyć z pierwszego, historycznego zwycięstwa reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy.