Wicemistrz Polski pokazał klasę w Ergo Arenie. Szczypiorniści Wybrzeża bez szans

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk bez szans w starciu z wicemistrzem Polski – Orlen Wisłą Płock. Beniaminek przegrał po jednostronnym spotkaniu 25:26. WYRÓWNANY POCZĄTEK

Jedynie na początku spotkania gdańszczanie grali jak równy z równym. Tak było do stanu 7:7. Od tego momentu na parkiecie zaczęli dominować szczypiorniści z Płocka. W zaledwie 3 minuty podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego dali sobie rzucić pięć bramek. Jeszcze przed przerwą przewaga wicemistrzów Polski wzrosła do 7 bramek, a pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 18:11.

– Mecz toczył się w przyjaznej atmosferze. Wiadomo, tutaj punktów do wzięcia nie było, ale chcieliśmy się pokazać przed naszą publicznością z jak najlepszej strony. Były momenty, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie, gdzie nasza gra szła w takim kierunku, w jakim sobie życzyliśmy – powiedział tuż po meczu trener Marcin Lijewski.

KONTROLA WICEMISTRZÓW POLSKI

Sytuacja nie uległa zmianie w drugiej części meczu. Ją od celnego rzutu rozpoczął Mateusz Wróbel, ale Orlen Wisła Płock odpowiedziała dwoma celnymi rzutami Ivicia i Mihicia. Wybrzeże tylko na kwadrans przed zakończeniem meczu potrafiło odrobić kilka bramek straty, ale nie zdało się to na wiele. Po małym rozluźnieniu w grze drużyny z Płocka sygnał do ataku dał Tomasz Gębala, a w jego ślady poszli Zhitnikov i Ivić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Orlen Wisły Płock 36:25.

Wybrzeże Gdańsk 25:36 Orlen Wisła Płock

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz – Kostrzewa 6, Oliveira 4, Prymlewicz 4, Bednarek 3, Rogulski 3, Kondratiuk 1, Kornecki 1, Podobas 1, Salacz 1, Wróbel 1 oraz Sulej

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wiśniewski T. – Puśica 8, Ivić 6, Ghionea 5, Gębala T. 4, Rocha 3, Gębala M. 2, Toledo 2, Zhitnikov 2, Daszek 1, Mihić 1, Tarabochia 1, Wiśniewski A. 1 oraz Kwiatkowski