Dariusz Tiger Michalczewski był gościem Sławomira Siezieniewskiego w audycji „Facet na luzie”
Zaczynał jako utalentowany amator ze Stoczniowca i Czarnych Słupsk, później wyjechał z Polski i zaczął zawodową karierę w barwach Niemiec.
Zaczynał jako utalentowany amator ze Stoczniowca i Czarnych Słupsk, później wyjechał z Polski i zaczął zawodową karierę w barwach Niemiec.
W magazynie ekumenicznym „Razem w Drodze” opowiadamy o apelu Papieża Franciszka w sprawie pokoju na świecie i prawosławnych świętach Bożego Narodzenia.
Na czym polega fenomen Nosferatu – ikony popkultury? Kim jest w świecie kina specjalista od lokacji? Między innymi o tym rozmawialiśmy w „Magii Kina”. Gośćmi Tomasza Żółtowskiego byli: Tomasz Łukasiewicz i dr Piotr Kurpiewski, filmoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego.
Podpłaceni posłowe na Sejm i sejmiki będące areną korupcji. Jak wyglądała polityczna rzeczywistość XVIII wieku? – Nie zawsze było to wręczanie sakiewek pełnych złota. W przypadku sejmików było to goszczenie hołoty szlacheckiej, która za bigos, pieczeń i alkohol była gotowa głosować tak, jak patron sobie życzył – mówił Władysław Zawistowski w audycji „Silva rerum, czyli w staropolskim ogrodzie rzeczy”.
Urzędowe regulacje dotyczące feminatywów, formy generyczne określające obie płcie, a także odmężowskie, zanikające, choć jeszcze spotykane formy nazwisk żeńskich – o tym w „Radiowym Poradniku Medialnym” Daniel Wojciechowski rozmawiał z językoznawcą, profesorem UG dr. hab. Zenonem Licą.
Pod tym tytułowym hasłem odbyła się XIV Noc Biologów. Ogólnopolskie wydarzenie miało miejsce w kilkudziesięciu przyrodniczych instytucjach badawczy w całej Polsce, również na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Do 3 lutego wspólnoty mieszkaniowe ze specjalnej strefy rewitalizacji w Słupsku mogą składać wnioski o dofinansowanie remontu kamienic. Gościem Studia Słupsk był Paweł Krzemień z Urzędu Miejskiego w Słupsku, który na naszej antenie opowiadał o projekcie i namawiał do składania wniosków.
© 2024 - Radio Gdańsk