Zanika wstyd przed pójściem do psychiatry. Stereotypy wciąż jednak istnieją
Jak zmienia się współczesna psychiatria i sposoby leczenia? Czy nadal wstydzimy się chodzić do lekarzy o tej specjalności?
Jak zmienia się współczesna psychiatria i sposoby leczenia? Czy nadal wstydzimy się chodzić do lekarzy o tej specjalności?
Bohater Jaś jest otoczonym miłością, wsparciem, ale też wymagającą terapią radosnym chłopcem. Terapia komórkami macierzystymi przyniosła niespodziewane efekty. Potrzeba na nią jednak pieniędzy. Z ratunkiem Jasiowi przyjść mogą… kasztany.
Żywność przetworzona do takiego stopnia, że praktycznie przestaje już być żywnością, była tematem audycji „Pojedzmy sobie dobrze”. Pretekstem do rozmowy z Michałem Malinowskim ,dietetykiem i psychologiem, o żywności, która nam szkodzi, a której nie potrafimy przestać jeść, była książka „Ultraprzetworzeni ludzie. Dlaczego wszyscy jemy rzeczy, które nie są jedzeniem i czemu nie możemy przestać?”.
Gościem audycji „Ścieżki Wiary” jest ojciec Grzegorz Marszałkowski, gwardian gdańskich kapucynów z Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Jakuba w Gdańsku. Zakonnik opowiada o inicjatywie wspólnoty „Ludzie ulicy”.
Pretekstem do rozmowy jest Światowy Dzień Zwierząt. Gdańskie zoo przygotowuje specjalny program edukacyjny. O wydarzeniu opowiada Katarzyna Bartosz. Kierowniczkę działu edukacji pytamy też o najpopularniejsze zwierzę dzieci. Jak się okazuje, to zależy od aktualnego repertuaru kin i modnych bohaterów kreskówek.
W magazynie ekumenicznym „Razem w Drodze” zaprosiliśmy na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, opowiedzieliśmy o ekumenicznym nabożeństwie w intencji ochrony stworzenia, zachęcaliśmy do udziału w zbiórkach na rzecz powodzian , a także porozmawialiśmy o najnowszym raporcie o kościele w Polsce.
Od 30 lat działa w sferze poetyckiej. Współtworzył grupę poetycką „Wrzesień”. Otarł się też o… areszt śledczy. Gościem Tomasza Olszewskiego był Tomasz „Lipi” Lipski.