Nasze dzieci nazywane są pokoleniem Z. Czyli tymi, którzy cały czas są połączeni z siecią internetową. Dla nich kontakty wirtualne, przez komputery i smartfony, podobno mają taką samą wartość jak spotkania w realnym świcie. Ile jest w tym prawdy? Na ile istnienie pokolenia Z to mit? O tym posłuchać można w rozmowie z Przemysławem Staroniem. O pokoleniu Z i szkolnemu przygotowaniu do życia w świecie nowych kanałów komunikacyjnych będzie się mówiło niedługo w Gdańsku. W najbliższy wtorek 15 listopada odbędzie się konferencja „BeZee – trendy w edukacji”. Światowi eksperci, startupy edukacyjne i dyskusja w gronie ponad 300 nauczycieli, będą rozmawiali o tym, jak powinny wyglądać współczesne szkoły. Jednym z prelegentów będzie nasz dzisiejszy gość – nauczyciel z Sopotu, psycholog i kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS Przemysław Staroń.
Posłuchaj rozmowy:
– Zalewa nas fala informacji? To mało powiedziane. To jakbyśmy płynęli w rozpędzonej górskiej rzece, byli zalewani i miotani jej rwącym nurtem – mówi w rozmowie Przemysław Staroń. Nauczyciel słynie z tego, że potrafi doskonale porozumiewać się z osobami starszymi, prowadzi wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jednocześnie „ogarnia” współczesność i ma kontakt ze swoimi uczniami ze szkoły średniej poprzez media społecznościowe. Poniżej jego zdjęcie z prywatnej strony na FB podpisane – First Pendolino selfie – checked 🙂
Przemysław Staroń – psycholog i kulturoznawca, pracownik Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu SWPS w Sopocie, wieloletni wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Sopocie, koordynator projektów z zakresu wspierania rozwoju seniorów, arteterapeuta i trener kreatywności.
BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez nowe pokolenie – Generację Z. Tegoroczna konferencja BeZee odbędzie się 15 listopada 2016 r w Europejskim Centrum Solidarności. Szczegóły dotyczące tegorocznej konferencji TUTAJ.
Pomysłodawcą konferencji jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER prowadzący działania edukacyjne zakresu Starter Play. Organizatorami są Stater oraz Miasto Gdańsk. Starter został wybudowany przez Miasto Gdańsk. Starter PLAY to submarka Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER nakierowana na nowoczesną kreatywną edukację. Projekty edukacyjne, które adresują już do najmłodszych dzieci: Działam Twórczo i Mistrzowie Kodowania, do młodzieży: In Business, Gdańsk Business Week, Southern Baltic Technolympics oraz do kadr edukacyjnych: Edu Generator, Lekcje Przedsiębiorczości.