Kompozytorka, wokalistka i publicystka, z zawodu psychopedagog. Pracuje jako animatorka kultury, książka „Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut. Natalia Fiedorczuk (rocznik 1984) to także matka i to doświadczenie spowodowało, że napisała książkę.
Bohaterką powieści jest współczesna, dobrze wykształcona Polka, pracująca na umowie śmieciowej, która przechodzi transformację w matkę.
– Książka to swoisty apel o to, aby zauważyć problemy matek urodzonych w latach 80., które nie doświadczyły życia w PRL. Znają języki, są dobrze wykształcone, mają dostęp do współczesnych udogodnień dla rodziców, ale nie mają poczucia bezpieczeństwa, bo pracują na tzw. umowach śmieciowych. Wyprowadzając się do większego miasta tracą wsparcie rodziny przy wychowaniu dziecka – mówi Marzena Bakowska, która zaprosiła Natalię Fiedorczuk do udziału w audycji „Wspólne czytanie z Radiem Gdańsk”.
Rozmawiały o problemach kobiety spodziewającej się dziecka, o wyzwaniu jakim jest macierzyństwo, o depresji poporodowej, o braku stałego zatrudnienia i o zmianach, m.in. w ciele kobiety po porodzie.
Nikt bohaterki książki Lucyny Nowak na to wszystko nie przygotował.
Posłuchaj audycji:
Marzena Bakowska/hb