Przed nami trzy dni zabawy na OSA Festival w Sopocie. W piątek 11 września rozpocznie się piąta edycja imprezy podczas, której usłyszymy wielu zagranicznych i polskich artystów.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie połączenie dźwięku z obrazem. To temat idealnie wpasowujący się w dzisiejsze trendy w muzyce, w końcu dzisiejszy świat żyje obrazem. Podczas koncertów światło i obraz jest bardzo ważnym elementem, prawie tak istotnym jak sama muzyka.
Artystą łączącym oba elementy jest Alex Augier. Muzyk mieszkający w Paryżu podczas koncertów tworzy bardzo ciekawy performance. W sobotę usłyszymy jego elektroniczne brzmienie, którego istotnym elementem jest światło i wizualizacje.
Adam Frankiewicz – producent muzyczny i reżyser, a także założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Frankiewicz to artysta, który na równi traktuje zarówno muzykę jak i obraz. To dla niego jedna, kompatybilna rzecz. Artysta współpracuje także przy projektach MMM, TAPE oraz Grupy Etyka Kurpina.
Szymon Kaliski – polski artysta audiowizualny, a także muzyk. Jego brzmienie można określić jako muzykę ambient. W zeszłym miesiącu artysta koncertował w Japonii, a w najbliższy weekend będzie można go usłyszeć w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie podczas OSA Festival.
Herman Kolgen artysta z Montrealu, który wciąż eksperymentuje. W pracy łączy obraz i dźwięk w jedno. Inspiracją Kolgena są filmy i performance, efekt jego pracy to prawdziwe dzieło sztuki.
Lumisokea, czyli elektroniczno-eksperymentalny duet, w którego skład wchodzą Andrea Taeggi z Włoch i Koenraad Ecker z Belgii. Nazwa zespołu w wolnym tłumaczeniu oznacza ślepy śnieg. Jest na tyle dziwna, co i interesująca, podobnie jak inspiracje artystów. Lumisokea tworzy muzykę, która łączy elementy elektroniki, techno, współczesnej muzyki klasycznej i folku Azjatyckiego oraz Afrykańskiego.
Michaela Pelusio włoska artystka mieszkająca w Brukseli. Tworzy performance, który łączy w sobie dźwięk i obraz. Jej instalacje są podziwiane na całym świecie. Jak przyznaje Pelusio w sztuce interesuje ją, to jak ludzie odbierają i jak wpływa na nich sztuka, kultura i nauka. Od 2012 roku prowadzi ResidenceSEA – program skierowany do artystów, którzy sztukę łączą z nauką.
Schnitt stworzyła dwójka przyjaciół Amelie Duchow i Marco Monfardini. Artystów połączyła pasja do muzyki elektronicznej i sztuki wizualnej.
Franck Vigroux kompozytor tworzący w stylistyce noise, w jego brzmieniu znajdziemy także muzykę industrialną oraz elektroniczną. Francuski artysta jest również reżyserem. Ostatnie jego dzieło filmowe „Kurz” ukazało się w 2007 roku.
11.09.2015 – Piątek
21:00 Michela Pelusio
22:00 Lumisokea
23:00 Schnitt
12.09.2015 – Sobota
21:00 Adam Frankiewicz
22:00 Szymon Kaliski
23:00 Alex Augier
13.09.2015 – Niedziela
20:00 Franck Vigroux
21:00 Herman Kolgen
Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, Sopot
Godzina: 21:00
Bilety: 25zł bilet jednodniowy/ 50zł karnet trzydniowy
Anna Polcyn