Piotr Müller, rzecznik rządu i pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wyraził nadzieję, że projekt tarczy antykryzysowej zostanie szybko przyjęty przez Parlament. Podkreślił, że część rozwiązań jest na bieżąco wprowadzana w formie rozporządzeń. W sobotę odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Jak poinformował po posiedzeniu rzecznik rządu, jednym z tematów obrad był projekt ustawy dot. tarczy antykryzysowej.
Piotr Müller przypominał, że pod koniec tygodnia projektem zajmie się Sejm. Wyraził nadzieję, że zostanie on szybko przyjęty przez Izbę, a później poparty w Senacie, aby jak najszybciej mógł się stać obowiązującym prawem.
W związku z pandemią koronawirusa 18 marca odbyło się posiedzenie Rady Gabinetowej poświęcone pakietowi pomocowemu dla gospodarki. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu pakietu antykryzysowego dla zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.
Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej.
PAP