Stworzył muzykę do 130 filmów, z których 60. nagrodzono w różnorakich konkursach. Przez ponad 40 lat był związany z redakcją muzyczną Radia Gdańsk, a teraz jest patronem naszego Studia Koncertowego. Bliscy i przyjaciele Janusza Hajduna, bo o nim mowa, będą go wspominać w kawiarni artystycznej u Muzyk`uff w Gdyni. Będzie to okazja do poznania filmów, do których skomponował muzykę. 18 listopada o godz. 20:00 zaplanowano wieczór z kilkoma filmami Zbigniewa Rybczyńskiego i muzyką Janusza Hajduna. Zobaczyć będzie można m.in. „Tango”, czyli pierwszy polski film który zdobył Oscara. Ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbyła się 11 kwietnia 1983 r. w Dorothy Chandler Pavilion w Los Angeles. Pokazany zostanie także obraz z 1974 r. „Oj, nie mogę się zatrzymać”, do którego ścieżka dźwiękowa powstała w Radiu Gdańsk. Nie zabraknie też takich filmów jak: „Nowa książka”, „Święto” i „Zupa”.
21 listopada o godz. 18:00 w kawiarni artystycznej u Muzyk`uff w Gdyni odbędzie się wernisaż prac Elżbiety Makuły-Hajdun, żony kompozytora, absolwentki ASP w Gdańsku. Będą to najnowsze prace związane z jej mężem oraz niewysłane listy do męża, które były już prezentowane na wystawie w Dworku Sierakowskich w Sopocie. O godz. 20:00 zacznie się koncert „Imieniny Janusza H.” z udziałem gwiazd trójmiejskiego jazzu, między innymi Przemka Dyakowskiego i Wojciecha Staroniewicza.
Janusz Hajdun urodził się 25 lutego 1935 r. we Lwowie (zmarł 12 września 2008 r.). W 1945 r. jako przesiedleniec przyjechał do Gdyni, gdzie ukończył szkołę muzyczną I stopnia. Był absolwentem Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie fortepianu i PWSM w Sopocie – także w klasie fortepianu.
Był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Pisał również muzykę baletową, teatralną, radiową i telewizyjną. Podczas studiów rozpoczął współpracę z teatrami studenckimi Wybrzeża – Bim-Bom, teatrem rąk Co To, Cyrkiem Rodziny Afanasjeff. Skomponował przebój „Świat nie jest taki zły” (słowa J. Afanasjew). Estradowa wersja nosi tytuł „Niech no tylko zakwitną jabłonie”. W 1970 r. Halina Kunicka za wykonanie tego utworu zdobyła nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Janusz Hajdun pracował w naszej rozgłośni w latach 1962 – 2003. Był redaktorem muzycznym. – To była moja pierwsza i jedyna praca etatowa – podkreślał. Związał się z redakcją muzyczną tuż po ukończeniu sopockiej PWSM. – Był profesjonalistą w każdym calu, bardziej słuchał niż mówił, emanował życzliwością i skromnością – wspominają dawni koledzy redakcyjni. Od 12 grudnia 2008 r. jego imię nosi radiowe studio nagrań.