Niemal wszystkie dzieła Góreckiego, Lutosławskiego i Pendereckiego są dostępne za darmo i legalnie w internecie. Utwory najważniejszych współczesnych kompozytorów i muzyków udostępnia Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Na stronie trzejkompozytorzy.pl można znaleźć prawie wszystkie dzieła artystów przynajmniej w jednym wykonaniu. W serwisie znalazło się ok. 300 utworów oraz 950 artykułów po polsku i angielsku poświęconych twórczości i życiu trzech kompozytorów: Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego. W przyszłości prezentowane będą także dzieła i życiorysy Wojciecha Kilara czy Andrzeja Panufnika.
70% udostępnionych utworów pochodzi z archiwum Polskiego Radia. Znalazły się tu utwory w wykonaniu światowej sławy muzyków, m.in. pianisty Krystiana Zimmermana, wiolonczelisty Mścisława Rostropowicza, skrzypaczki Anne Sophie Mutter czy zespołu Kronos Quartet. Można znaleźć też wykonania dyrygowane lub grane przez samych kompozytorów, to np. pieśń „Paroles tissees” Lutosławskiego pod batutą kompozytora w wykonaniu angielskiego tenora Petera Pearsa (jemu dzieło było dedykowane) czy „Trzy miniatury” Pendereckiego z twórcą akompaniującym na fortepianie skrzypaczce Eugenii Umińskiej.
W serwisie uwzględniono wszystkie gatunki muzyczne. Są więc wykonania z udziałem orkiestr symfonicznych, ale także piosenki dla dzieci, przeboje, muzyka do filmów i słuchowisk radiowych. Do każdego z utworów dołączono opis z datą i okolicznościami powstania dzieła oraz recenzje krytyków o utworze. Krótkie filmy pokazują, co o danej kompozycji mówił jej kompozytor.
Serwis jest syntetycznym przewodnikiem dla melomanów, także tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze współczesną muzyką klasyczną. Dla nich twórcy portalu przygotowali listę ulubionych utworów artystów, krytyków muzycznych czy przedstawicieli rodzin Trzech Kompozytorów. Swoje tematyczne playlisty stworzyli m.in. córka Góreckiego Anna Górecka, żona Pendereckiego Elżbieta Penderecka, pasierb Lutosławskiego Marcin Bogusławski, kompozytor Paweł Mykietyn, pianiści Maciej Grzybowski i Piotr Orzechowski, dyrygenci Marek Moś i Antoni Wit.