Wielbiciele komiksów i horrorów w tym tygodniu nie zawiodą się wybierając się do kina. Zobaczyć będzie można m.in. ekranizację słynnego komiksu Sin City. Zaplanowano także inne premierowe produkcje: palestyńskiego dramatu, animacji Michaela Gondry’ego i familijnej opowieści o sile dziecięcej wyobraźni.
Na fanów komiksowych ekranizacji czeka Sin City: Damulka warta grzechu. Życie Dwighta, fotografa – detektywa, specjalizującego się w robieniu kompromitujących zdjęć sławnym i bogatym. W jego uporządkowane życie ponownie wkracza dawna miłość – Ava. Szybko okazuje się, że kobieta potrzebuje jego pomocy. Dwight nie podejrzewa, że angażując się w ratowanie dawnej kochanki, zostanie wciągnięty w sam środek morderczej intrygi. Aby się z niej wydostać połączy siły z nieobliczalnym Marvem. Czy mężczyznom uda się wyjść cało z sytuacji? W filmie wystąpili Josh Brolin, Mickey Rourke, Jessica Alba, Joseph Gordon-Levitt oraz Eva Green.
Wielbiciele filmów z dreszczykiem nie mogą przegapić Jako w piekle, tak i na Ziemi.
Paryskie podziemia kryją wiele tajemnic. Pod ulicami francuskiego miasta kilometrami ciągną się katakumby. Zespół badaczy postanawia je zbadać. Odkrywają sekret, który nie powinien wydostać się na światło dzienne.
W produkcji będzie można zobaczyć Perditę Weeks, Bena Feldmana i Edwina Hodge’a.
Kina studyjne proponują Małe stłuczki w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Obraz to opowieść o dwóch przyjaciółkach, które zarabiają na życie sprzedając starocie znalezione w mieszkaniach niedawno zmarłych starszych osób. Kiedy w ich życie wkracza tajemniczy Piotr, relacja kobiet zaczyna się komplikować. Młodzi ludzie będą poszukiwać swojego szczęścia na różne sposoby.
W rolach głównych wystąpili Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz oraz Szymon Czacki.
Michael Gondry, twórca Zakochanego bez pamięci wchodzi na ekrany z animacją Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy? Film jest animowaną rozmową z Noamem Chomskym – jednym z największych myślicieli XX i XXI wieku, amerykańskim lingwistą i filozofem.To próba pokazania niezwykle interesującej osobowości, a także ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii dotyczących m.in. psycholingwistyki. Michael Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę – dodatkowo ubarwił ją również fantastycznymi animacjami, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.
Obraz Gondry’ego, pokazany po raz pierwszy na festiwalu Berlinale, otrzymał pozytywne recenzje krytyków. Dokument zdobył także m.in. nagrodę publiczności na festiwalu Transatlantyk oraz Wyróżnienie Specjalne Jury Nagrody Millennium Planete Doc + Film Festival.
Na ekrany wchodzi także palestyński dramat Omar. Młody piekarz Omar (Adam Bakri) codziennie nielegalnie przekracza mur, aby spotkać się z ukochaną (Leem Lubany). Pewnego dnia zostaje złapany. Staje przed trudną decyzją. Może walczyć o wolność, albo zostać uznanym za terrorystę. Wybór nie będzie prosty, a nadzieja na odzyskanie dawnego życia z dnia na dzień będzie coraz bardziej nikła.
Kinoport zaprasza na film familijny Markusa Dietricha – Misja sputnik. Historia trojga dziesięciolatków, Friederiki (Flora Thiemann), Fabiana (Fin Fiebig) i Jonathana (Luca Johanssen), przeplata się z wydarzeniami roku 1989. Wujek dziewczynki opowiada fascynujące historie o sowieckim astronaucie Jurim Gagarinie. Razem konstruują satelitę domowej roboty i podejmują próbę wysłania Frideriki w misję prosto do nieba. Jak można było przypuszczać całość kończy się fiaskiem, a satelita spada na radiowóz policjanta Maudera. Kiedy wujek Mike zostaje wydalony do Niemiec wschodnich, dzieci postanawiają stworzyć machinę teleportacyjną i sprowadzić go z powrotem. Rozpoczyna się wielka przygoda.