Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza warto zajrzeć do kin. Wśród propozycji na jesienne wieczory znajdzie się francuska komedia i film sensacyjny. Na miłośników muzyki reggae czeka film, w którym widzowie zostaną zabrani w podróż po Jamajce. Również najmłodsi znajdą coś dla siebie. Odświeżone przygody sympatycznej Pszczółki Mai to gwarancja dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
Nowości otwiera premiera thrillera Bez litości.
Robert McCall, emerytowany agent wywiadu, wiedzie spokojne życie. Na jego drodze staje młodziutka Teri. Dziewczyna jest zmuszana do współpracy z rosyjskimi gangsterami. McCall postanawia jej pomóc. W obronie sprawiedliwości podejmuje walkę z mafią. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której nagrodą jest wolność.
W rolach głównych wystąpili Denzel Washington, Marton Csokas, Hayley Bennet oraz Chloë Grace Moretz.
Na ekrany wchodzi także francuska komedia Spódnice w górę!
Audrey Dana pokazuje jedenaście zupełnie różnych kobiet. Ich romanse, rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń i praca rozgrywają się pięknych sceneriach Paryża. Każda z kobiet zmaga się z problemami i oczekuje od życia czegoś innego. Rose to karierowiczka, która w pracy osiągnęła już wszystko, Lily bardzo chce być seksowna, a Sam boi się wszystkiego i wszystkich. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki, tylko czy kobietom uda się to w porę zrozumieć? W filmie wystąpiły m.in. Vanessa Paradis, Letitia Casta, Isabelle Adjani i Alice Tagiloni.
Na najmłodszą widownię czeka australijska animacja Pszczółka Maja. Rezolutną pszczółkę czekają nowe, wspaniałe przygody. Maja nie raz wpadnie w tarapaty, a z pomocą przyjdą jej przyjaciele.
W polskiej wersji językowej usłyszymy Ewę Kasprzyk, Jerzego Kryszaka, Krzysztofa Ibisza, Dominikę Kluźniak i Mateusza Banasiuka.
Kina studyjne zapraszają na Efekt domina w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.
Film to opowieść o życiu Rafaela i Nataszy. Ona to rosyjska śpiewaczka, on minister sportu w nieuznawanej republice Abchazji. Para musi zmierzyć się z niechęcią i podejrzliwością społeczeństwa. Nadzieję na zmiany przynoszą mistrzostwa świata w domino. Mieszkańcy Abchazji wierzą, że uda im się zwrócić uwagę wielkiego świata na ich problemy. Dla Rafaela i Nataszy to szansa na nowe, spokojne życie.
Kolejna propozycja jest dokumentalny film muzyczny W drodze do Jah.
Tilmann Otto, znany jako Gentelman, dzieciństwo spędził w Kolonii. Od 17 roku życia jeździł na Jamajkę i tu po raz pierwszy stanął przed mikrofonem. Albarosie wychował się na Sycylii. Jako młody mężczyzna zdecydował przenieść się na Jamajkę. Obaj uznają ją jako swoją drugą ojczyznę. Mężczyźni zabierają widza w muzyczną podróż po fascynującym miejscu będącym mekką Rastafarian.
Hiner Saleem wkracza do kin z dramatem Pewnego razu na Dzikim Wschodzie. Baran (Korkmaz Arslan) to bohater wojny kurdyjskiej. Obecnie pracuje jako komendant w stołecznym komisariacie. Brutalna egzekucja jednego z podejrzanych sprawia, że mężczyzna porzuca pracę i wyrusza do zapomnianego przez świat miasteczka. Poznaje tam Govend (Golshifteh Farahani). Kobieta sprzeciwia się ojcu oraz braciom i rozpoczyna karierę nauczycielki. Konserwatywnemu społeczeństwu nie podobają się jej poczynania. Wkrótce kobieta zaczyna być obiektem drwin. Odrzucona przez mieszkańców, Govend zaprzyjaźnia się z Baranem. Razem stawią czoła tradycji, społecznym nierównościom i bezprawiu.