Kolejny oscarowy obraz, który można zobaczyć w kinach, to produkcja oparta na biografii amerykańskiej pisarki Cheryl Strand. Wśród repertuarowych propozycji na nadchodzący tydzień znajdują się dramaty, film science fiction, komedia i dokument. Nie zabraknie też czegoś dla najmłodszych.
Susanne Bier wchodzi do kin z filmem Serena. Młode małżeństwo, Serena i George osiedla się w Karolinie Południowej. Razem zakładają przedsiębiorstwo, które wkrótce staje się imperium drewna. Sielankę zakłóca wiadomość o bezpłodności kobiety.
Prężnie działająca firma ma zostać zapisana nieślubnemu synowi George’a. Serena nie zamierza się z tym pogodzić. W obrazie zagrali Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Rhys Ifans i Toby Jones.
Na ekranach pojawi się Dzika droga. Jean-Marc Vallée, twórca oscarowego Witaj w klubie, wziął na warsztat autobiograficzną książkę Cheryl Strayed. To opowieść o kobiecie, której życie nagle legło w gruzach.
Postawia ruszyć w samotną podróż po Stanach Zjednoczonych. Podczas wyprawy pozna samą siebie i poszuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania.
W roli głównej zobaczymy nominowaną do Oscara Reese Witherspoon, a także Laurę Dern, Thomasa Sadoskiego i Gaby Hoffmann.
Znajdzie się też coś dla lubiących kino sci-fi. Jupiter: Intronizacja to opowieść o Jupiter Jones, której przeznaczeniem od urodzenia było stworzenie czegoś wielkiego. Kiedy dorosła jej życie zaczęło odbiegać od tego co wymarzyła sobie w dzieciństwie.
Nieudane związki, praca sprzątaczki sprawiają, że Jupiter traci wolę życia. Gdy an Ziemię przybywa genetycznie zaprogramowany były zwiadowca wojskowy, kobieta odkrywa, że tylko ona może zmienić układ sił panujących we Wszechświecie. Na ekranie pojawią się Mila Kunis, Channing Tatum i Eddie Redmayne.
Na fanów komedii czeka Dzień z życia blondynki. Meghan Miles (Elizabeth Banks) to dziennikarka, która miała bardzo zły dzień. Rzucił ją chłopak, a sama straciła szansę na awans. Jej przyjaciółki postanawiają poprawić jej humor i organizują imprezę.
W barze poznają przystojnego barmana (James Marsden), który wykorzystuje okazję i zaczyna z nimi flirtować. Kobiety szybko tracą nad sobą kontrolę. Z pozoru niewinna zabawy uruchamia lawinę niefortunnych wydarzeń.
Na wielbicieli polskich produkcji czeka Warsaw by night. Film to historia kobiet, które poznały w życiu różne oblicza miłości. Mimo udanego małżeństwa Iga poszukuje coraz to nowych doznań, młodziutka Renata myśli, że spotkała mężczyznę swoich marzeń, a trzydziestoletnia Maja pragnie w końcu poznać, co znaczy głębokie uczucie.
Wszystko na tle nocnych warszawskich krajobrazów. W obrazie wystąpili Iza Kuna, Roma Gąsiorowska, Joanna Kulig, Agata Kulesza, Józef Pawłowski i Łukasz Simlat.
Wśród nowych projekcji jest też Polskie gówno w reż. Grzegorza Jankowskiego. Podstarzały rockman Jerzy Bydgoszcz wciąż marzy o sławie. Jego kariera już dawno stanęła w miejscu. Zamiast w pieniądzach jego konto bankowie tonie w długach.
Mężczyznę odwiedza urzędnik skarbowy Czesław Skandal. Wpada na pomysł, który ma zapewnić sławę i uregulować wszystkie zobowiązania Bydgoszcza. Wkraczają w obłudny świat show biznesu, w którym liczy się tylko pieniądz. Główne role zagrali Tymon Tymański, Grzegorz Halama, Robert Brylewski i Arkadiusz Jakubik.
Najmłodszych może zainteresować familijny film holenderski Niesforny Bram. Tytułowy Bram (Coen van Overdam) to niesforny i ciekawski chłopiec. Jest podekscytowany pójściem do szkoły. Zadaje mnóstwo pytań i miewa tysiąc pomysłów na minutę. Pech chce, że jego nauczyciel ma zupełnie inny pomysł do edukację pierwszaków. Czy znajdą wspólny język?
Do kin studyjnych wchodzi zdobywca Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji w 2013 roku. Będzie to dokument Rzymska aureola w reżyserii Gianfranco Rosiego.
Grande Raccordu Anulare to 68-kilometrowa obwodnica okalająca Rzym. Rano i wieczorem ciągnie się po niej ciąg samochodów. Rosi pokazuje życie w cieniu wielkiej konstrukcji. Przedstawia losy zwyczajnych bohaterów, których pozornie różni wszystko. Są jednak do siebie bardziej podobni niż myślą.
Kolejna propozycją jest dramat Zjazd absolwentów. Szwedzka artystka Anna Odell tworzy sztukę kontrowersyjną, która wzbudza dużo emocji. W dzieciństwie była prześladowana przez rówieśników.
Dwadzieścia lat później nie została zaproszona na zjazd absolwentów. Postanawia zrealizować rekonstrukcję wydarzenia ze swoim udziałem. To jednak nie koniec. Decyduje się także skonfrontować projekt z ludźmi, którzy przed laty ją odrzucili.
Opracowała Joanna Borowik/mat