Profesor Jerzy Limon otrzymał Nagrodę Jerzmanowskich na 2015 rok. Wyróżnienie promuje zasługi wybitnych Polaków. Laureata wyłoniła Polska Akademia Umiejętności. Nagrodę przyznano w poniedziałek podczas uroczystości na Wawelu. Nagroda im. Erazma i Anny Jerzmanowskich była przyznawana w latach 1915-1938 i zyskała wtedy wielki prestiż, tak ze względu na wybitnych laureatów, jak i na swoją wysokość. Odnowiona w roku 2009 staraniem PAU ma wyróżniać kandydata, który zgodnie z testamentem Erazma Jerzmanowskiego „przez swe prace literackie, naukowe lub humanitarne dokonywane z pożytkiem dla ojczystego kraju, potrafił zająć wybitne stanowisko w społeczeństwie polskim”.
Pierwszą laureatką Nagrody po jej wznowieniu została Janina Ochojska-Okońska, dołączając tym samym do grona świetnych poprzedników: kardynała Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego i innych. Później nagrodzono Jerzego Nowosielskiego, Macieja Grabskiego, Adama Bielańskiego, Andrzeja Zolla i Jerzego Owsiaka.
Profesor Jerzy Limon przez 25 lat doprowadził do powstania niezwykłego dzieła – Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Nawiązuje on do tradycji Szkoły Fechtunku w Gdańsku, gdzie już 400 lat temu grano sztuki Szekspira. Zdaniem Polskiej Akademii Nauk profesor Limon potrafił zespolić lokalne środowisko, a także wybitnych polskich reżyserów i aktorów do wspólnego działania oraz pozyskać przychylność i wsparcie samorządów – Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska, czego rezultatem jest najbardziej nowoczesny polski teatr, imponujący zarówno wspaniałą architekturą, jak i ogromnymi możliwościami technicznymi.
Profesor Jerzy Limon jest nie tylko dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, ale także kierownikiem Katedry Sztuk Scenicznych Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.