21 listopada rozpoczyna działalność kino „Muzeum” w Muzeum II Wojny Światowej. Będą tu pokazywane produkcje kina przedwojennego, historycznego i wojennego, jak również ambitnego współczesnego kina. – Chcemy pokazywać filmy o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – deklaruje podkreśla Joanna Dobrowolska–Janiec z Muzeum II Wojny Światowej.
NA RAZIE DWIE PROJEKCJE TYGODNIOWO
Sala kinowa liczy 114 miejsc. Znajduje się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej. Do tej pory odbywały się tu projekcje związane z uroczystościami organizowanymi przez instytucje. Teraz rozpoczyna tu działalność nowe kino studyjne w Gdańsku.
– Zaczynamy od dwóch projekcji tygodniowo. Od Nowego Roku planujemy pięć tygodniowo – od wtorku do niedzieli – zapowiada Joanna Dobrowolska-Janiec.
KLASYKA, NOWOŚCI I STARE KINO
Oprócz nowości kinowych, stałym punktem w programie będą cykle tematyczne, takie jak: „W starym kinie” (cykl filmowy prezentujący zapomniane perełki międzywojennego polskiego kina), „Klasyka kina” (seria projekcji najważniejszych dzieł filmu polskiego i zagranicznego), „KinoHistoria” (cykl poświęcony filmom historycznym, wojennym i dokumentalnym ukazującym wydarzenia i postaci związane z okresem II Wojny Światowej). Poza projekcjami wybranych tytułów zaplanowano także przeglądy, retrospektywy filmowe oraz specjalne pokazy filmów połączone ze spotkaniami z twórcami.
21 listopada o godz. 17:30 pokazany zostanie thriller z 2017 r. rozgrywający się w czasie wojny „Kryptonim HHhH”. 24 listopada o godz. 17:30 przypomniana zostanie komedia z 1935 r. „ABC miłości” z amantem ówczesnego kina Adolfem Dymszą i Marią Bogdy, która w plebiscycie w roku 1929 uznana została na najpiękniejszą Polkę. 28 listopada o godz. 17:30 zostanie zaprezentowany dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii mieszkańca Trójmiasta Marcina Borchardta.
Bilety kosztują 15 zł normalny, 10 zł ulgowy. Można je kupować tylko w kasie muzeum w godzinach jej otwarcia (wtorek-niedziela w godz. 9.30-17.30).