O wypadek z telefonem nie jest trudno – upadek urządzenia na twardy chodnik, płytki w kuchni czy strącenie go z biurka po prostu się zdarza.
Czasem do awarii wyświetlacza może dojść jednak samoistnie, np. z uwagi na wadę produkcyjną. Gdzie udać się w Gdańsku, żeby liczyć na szybką i jakościową pomoc?
Zbita szybka w telefonie – czy udać się do autoryzowanego serwisu?
Jak wiadomo, autoryzowane serwisy nie naprawią zbitej szybki w Twoim telefonie w ramach gwarancji, jeśli okaże się, że do uszkodzenia doszło z winy użytkownika. W takim przypadku będzie trzeba zapłacić za naprawę, mając na uwadze, że autoryzowane serwisy proponują dosyć wysokie ceny. Wpływ na ostateczne koszty ma również typ awarii.
Nie każde uszkodzenie ekranu będzie jednak wynikać z upadku telefonu. Czasem ekran przestaje działać z powodu ukrytej wady technicznej. W takim przypadku warto udać się do autoryzowanego serwisu i poprosić o przeprowadzenie diagnostyki. Jeśli okaże się, że szybka przestała być nagle responsywna z winy producenta, otrzymasz darmową pomoc w najbardziej profesjonalnym wydaniu, a gwarancja nadal pozostanie ważna. Sytuacja wygląda gorzej w przypadku zbicia szybki – wtedy koszty ewentualnej naprawy (jeśli się na nią zdecydujesz) obciążą Twój portfel.
Nieautoryzowane salony napraw w Gdańsku
Rozwiązanie zdecydowanie tańsze i szeroko dostępne, bo w Gdańsku znajduje się wiele punktów napraw telefonów, gdzie pracownicy zajmą się Twoją zbitą szybką. W przypadku takich miejsc gwarancja nie ma znaczenia, ale jeśli zdecydujesz się na serwis smartfona w nieautoryzowanym salonie na gwarancji, pamiętaj, że przestanie ona obowiązywać.
Nieautoryzowane serwisy postrzegane są jako mniej wyspecjalizowane, nie zawsze dysponują też dostępem do oryginalnych części zamiennych i nie współpracują z producentami. Niesie to pewne ryzyko, ale wystarczy, że przez swój internet domowy (bo telefon jest zepsuty) poszukasz w Gdańsku punktu, który cieszy się renomą i dobrymi opiniami, a zminimalizujesz prawdopodobieństwo nieprofesjonalnej naprawy.
Zbita szybka w telefonie – rodzaje uszkodzeń
Zbita szybka w smartfonie – brzmi na pozór jednoznacznie, ale po przeprowadzeniu czynności diagnostycznych często okazuje się, że sprawa jest poważniejsza. Za problem zbitej szybki w najłagodniejszym wydaniu uznaje się uszkodzenie najbardziej zewnętrznej części wyświetlacza. Pełni ona przede wszystkim funkcję ochronną. Zaraz pod szybką znajduje się responsywny digitizer (we wielu modelach zintegrowany z zewnętrzną szybką) pozwalający na dotykową obsługę sprzętu. Trzecią warstwę stanowi wyświetlacz. Jeśli więc po tym, jak urządzenie uderzyło w ziemię, na ekranie nic się nie pojawia, bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległa właśnie ta najbardziej złożona część ekranu telefonu.
Czy zawsze opłaca się naprawiać zbitą szybkę w telefonie?
Nad naprawą warto zastanowić się wtedy, gdy doszło do zniszczenia tylko wierzchniej warstwy, bo wymiana wyświetlacza LCD to drogie przedsięwzięcie. Chcąc podjąć właściwą decyzję, musisz wziąć pod uwagę wnioski z przeprowadzonej diagnostyki, a także wiek urządzenia i estymowane koszty. W wielu przypadkach okazuje się po prostu, że bardziej opłaca się kupić nowy telefon, np. jeden z najlepszych modeli do 2000 zł, które można sprawdzić i dokładnie porównać pod adresem https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-2000-zlotych/. Skoro masz wydać np. 1200 zł na naprawę, wystarczy dołożyć paręset złotych, żeby nabyć nieużywany, fabryczny smartfon.
artykuł sponsorowany