Łysienie androgenowe to nie wyrok – współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferuje osobom dotkniętych tym problemem szereg mniej lub bardziej inwazyjnych rozwiązań. Sprawdź, jakie metody leczenia łysienia androgenowego są warte przetestowania i wybierz najlepszą procedurę dla siebie.
Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego
Mikroprzeszczep komórek macierzystych to powszechnie wykonywany zabieg autologicznego przeszczepu komórek, który jest przeprowadzany u mężczyzn, jak i kobiet zmagających się z łysieniem androgenowym. Na czym dokładnie polega ta metoda? Lekarz pobiera z jednego obszaru ciała komórki progenitorowe i czynniki wzrostu, a następnie przeszczepia je w inne miejsce. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, nie musisz więc obawiać się dolegliwości bólowych.
Ile trwa mikroprzeszczep komórek macierzystych? Około 30-40 minut. Procedura ta pozwala na zahamowanie procesu nadmiernej utraty włosów i regenerację mieszków włosowych. Dzięki tej metodzie leczenia łysienia androgenowego nowe odrastające włosy są zdrowe oraz mocne. Pamiętaj, że efekty są widoczne po około 30-45 dniach, musisz więc uzbroić się w cierpliwość.
Warto podkreślić, że dla Pacjentów cierpiących na łysienie androgenowe leczenie tej przypadłości jest szansą nie tylko na poprawę wyglądu, ale i samopoczucia psychicznego. U wielu osób łyse prześwity na głowie i powiększające się zakola mają negatywny wpływ na ich samoocenę.
Leczenie łysienia androgenowego dzięki mezoterapii
Kolejna popularna metoda leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn oraz kobiet to mezoterapia igłowa. Na czym polega ta procedura? Jest to seria iniekcji skóry połączona z aplikacją koktajli leczniczych lub osoczem bogatopłytkowym. Zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista. By zwiększyć efektywność mezoterapii, zwykle nie stosuje się znieczulenia, choć u osób szczególnie wrażliwych na ból lekarz może zastosować środek niwelujący wszelki dyskomfort. Mezoterapia igłowa sprawdza się najlepiej u osób, które mają początkowe stadium alopecia androgenetica. Wiedz, że procedura ta wymaga powtórzeń. Zabieg przeprowadzany jest w indywidualnie dobranej serii.
Laseroterapia na łysienie androgenowe
Alternatywną metodą leczenia łysienia androgenowego są zabiegi laserowe. Urządzenie dzięki wywołaniu efektu termicznego prowadzi do zwiększenia dopływu krwi do mieszków włosowych, poprawia ich odżywienie oraz dotlenienie. Dzięki laseroterapii fryzura u Pacjenta się zagęszcza (urządzenie laserowe intensyfikuje wytwarzanie nowych włosów). Zabiegi laserowe zwykle są zalecane jako uzupełnienie kuracji (leczenie dodatkowe). Naświetlanie skóry głowy laserem jest bezbolesne, nie wymaga zastosowania znieczulenia ani szczególnych przygotowań.
Farmakologiczne leczenie łysienia androgenowego
Część osób walczących z łysieniem androgenowym decyduje się na farmakoterapię. Do najczęściej stosowanych leków należy finesteryd i minoksydyl (przyjmowany doustnie lub zewnętrznie). Jak działają tego typu preparaty? Ich stosowanie powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych w skórze głowy Pacjenta, co przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi do mieszków włosowych i stymulacji wzrostu włosów. Regularnie stosowana farmakoterapia może też zahamować postępujący proces łysienia. Znacznie rzadziej stosowanym lekiem w leczeniu łysienia androgenowego jest spironolakton (lekarze wdrażają go jedynie u kobiet dotkniętych alopecia androgenetica).
Przeszczep włosów FUE u osób z alopecia androgenetica
Ostatnią metodą leczenia łysienia adrogenowego jest przeszczep włosów metodą FUE (follicular unit extraction). Zabieg przeprowadza doświadczony lekarz chirurg, który ma wysokie umiejętności manualne i dostęp do doskonałej jakości sprzętu. Transplantacja pozwala obniżyć linię włosów u Pacjenta i wypełnić ubytki spowodowane łysieniem. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
artykuł sponsorowany